Artykuły

Jak zamontować wkład kominowy w starym kominie?

12-10-2017

Część właścicieli domów stoi przed wyborem między modernizacją swoich nieruchomości a działaniami reaktywnymi, które ostatecznie są droższe. Przykładem takiej sytuacji może być modernizacja komina i systemu grzewczego w domu. Oczywiście pociąga ona za sobą określone, niemałe koszta na początku, lecz komfort życia i późniejsze oszczędności pomagają wybrać raczej działania modernizacyjne niż naturalne konsekwencje ich braku. Oczywiście niektóre usprawnienia są prostsze do wykonania, inne zaś trudniejsze. Bo w jaki sposób poszerzyć komin w sytuacji, gdy nie pasuje do niego wymiarami wkład ceramiczny lub wkład kominowy kwasoodporny?

Frezowanie komina na wyciągnięcie ręki

Coraz więcej firm zajmuje się tą usługą. Pracownicy montują na starej nasadzie komina prostą, wytrzymałą i stabilną konstrukcję dla frezarki. Ta konstrukcja wspierająca utrzymuje głowicę frezarki pod odpowiednim kątem podczas całego procesu frezowania komina. To proste i bezpieczne rozwiązanie. Gdy frezowanie zostanie zakończone, konstrukcję tę można zdemontować, a na miejsce starej nasady kominowej zainstalować nową lepiej wspomagającą ciąg w kominie. Pamiętajmy, by każdy modernizowany element został najpierw dobrze przemyślany, unikniemy dzięki temu niepotrzebnych kosztów i straty czasu na poprawki.

Wkłady kominowe powinny być dopasowane i zainstalowane przez licencjonowanych profesjonalistów. To większa pewność, że miejsca styku między wkładami zostaną szczelnie połączone z użyciem specjalnych technik montażu. To także wieloletnia gwarancja jakości i skuteczności układu już po wykonanej usłudze. Sam proces frezowania nie tylko poszerzy komin, ale także dokładnie go oczyści z przeszłych osadów. W rezultacie klient otrzyma wyższą wydajność systemu grzewczego w domu. Także bezpieczeństwo użytkowania komina znacznie wzrośnie. Nowe wkłady kominowe umieszczone w poszerzonym starym kominie uszczelnią całość konstrukcji. Wkład kominowy ze stali kwasoodpornej wydaje się najtrwalszym rozwiązaniem w większości przypadków.

systemy kominowe rzeszów systemy kominowe rzeszów