Filtry produktów

Cena

Daszki kominowe

Daszki kominowe to nic innego jak zakończenie komina, które spełnia rolę osłony montowanej nad wylotem komina. Daszki nie są wymaganym elementem w przypadku komina, a cała konstrukcja obejdzie się bez niego. Mimo wszystko posiadanie takiego daszka w niektórych regionach jest regulowane przepisami, a za jego brak możemy dostać karę w formie mandatu. Mają one za zadanie zabezpieczyć wylot komina przed dostającymi się do jego środka opadami deszczu, czy innymi zanieczyszczeniami, co zmniejsza ryzyko jakiegokolwiek uszkodzenia się komina. Kolejna funkcja jaką pełni daszek to zabezpieczenie komina przed ptakami, które mogą zbudować na jego szczycie swoje gniazdo.

Wymiary daszków kominowych i ich montaż

Wśród daszków kominowych można znaleźć produkty, które dedykowane są do konkretnych systemów kominowych np. daszek wywietrznikowy z blachy ocynkowanej o minimalnej średnicy dolotowej 100 mm. Montaż tego typu daszków nie jest bardzo trudne, ale z samego faktu, że odbywa się on na wysokości, to powinien być wykonywany przez fachowców. Warto także dodać, że jedne modele posiadają posiadają specjalną podstawę inne zaś mają umieszczoną w przewodzie kominowym rurę. 
 
daszki kominowe
 

Daszki kominowe i ich zastosowanie

Do głównych zadań daszków kominowych należy ochrona przewodów kominowych przed opadami deszczu oraz innymi zanieczyszczeniami. Dlatego jednym z bardziej profesjonalnych rozwiązań są daszki obrotowe. To nie tylko rodzaj osłony na komin, ale także daszek ten dynamicznie wykorzystuje siłe wiatru - jest samonastawny, czyli ustawia się zgodnie z kierunkiem wiania wiatru, wzmacniając w ten sposób ciąg kominowy. Dodatkowo posiadają one unikalną budowe, która zabezpiecza komin przed działaniem warunków atmosferycznych. Daszki te są trwałe, wydajne oraz dodatkowo ciche. Czy zatem daszki kominowe to jedyne ich zakończenie komina? Nie, gdyż w przypadku kominów wentylacyjnych stosuje się nasady kominowe, które należy dobrać do odpowiednjego systemu wentylacyjnego. Może być to nasada hybrydowa lub wywietrznik grawitacyjny.
 
 
 

 

daszek wywietrznikowy

W swojej ofercie posiadamy wywietrzaki cylindryczne typu CAGI. Są to urządzenia korzystające z energii kinetycznej wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Wytwarzają one korzystne układy ciśnienia sprzyjające ruchowi powietrza w przewodzie kominowym. Wywietrzak kominowy montuje się na wylotach kominowych. Sprawdź także inne zakońćzenia kominów, w tym nowoczesne nasady kominowe, odporne na warunki atmosferyczne i trwałe na długie lata.

nasada kominowa wywietrzak wywietrzak cagi


Szukając odpowiednich rozwiązań wśród systemów kominowych, można mieć problem ze znalezieniem tego odpowiedniego. Nie musisz się wcale na tym znać. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my na podstawie rozmowy, przdstawimy dostępne rozwiązania i wybierzemy to najbardziej pasujące do konkretnego zapytania. Jeśli potrzebujesz jedynie pojedynczych elementów jak nasady kominowe, czy dodatkową wentylację do komina, to zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie znajdziesz wszystkie produkty w atrakcyjnych cenach.