Filtry produktów

Cena

Nasady kominowe obrotowe

Nasady kominowe obrotowe to innowacyjne rozwiązania w dziedzinie usprawniania działania kominów. Nasady kominowe różnych rodzajów wykonywane są tylko z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu rzadko się psują i wytrzymują w każdych warunkach atmosferycznych, nawet jeśli narażone są na ciągłe, intensywne eksploatowanie.
 
Mechaniczna nasada kominowa z powodzeniem i skutecznością spełnia wszystkie zadania związane z usprawnianiem ciągu kominowego, jednocześnie stanowiąc ochronę przewodów kominowych przed wpadaniem jakichkolwiek obiektów z zewnątrz, a także przed powstawaniem niebezpiecznego ciągu wstecznego. 
 
nasady kominowe obrotowe

Wspomaganie ciągu kominowego

Obrotowa nasada kominowa dynamicznie wykorzystuje siłę wiatru, wspomagając ciąg kominowy. Nasady kominowe stałe charakteryzują się dużą wydajnością, trwałością i cichą pracą, a także estetycznym wykonaniem, w związku z czym, nasady kominowe obrotowe mogą stanowić bardzo efektowne wykończenie komina. Specjalna nasada wentylacyjna turbowent przeznaczona do systemów wentylacji grawitacyjnej, działa niezależnie od siły, kierunku i rodzaju wiatru, obracając się zawsze w tą samą stronę. Nasada wentylacyjna turbowent dostępna jest w różnych rozmiarach i kształtach, co pozwala na zastosowanie jej zarówno w małych domach, na wylotach kominowych osadzonych bardzo blisko siebie, jak i w dużych budynkach użyteczności publicznej.
 
Warto zainwestować w nasady kominowe obrotowe nie tylko wówczas, gdy już napotkamy problem związany ze słabym ciągiem kominowym. Lepiej zapobiegać problemom, niż je naprawiać. Dlatego warto zadbać o czystość przewodu kominowego i jego częste przeglądy, a nasady kominowe zamontować od razu, aby nie dopuścić do zaniedbania komina i nieprawidłowego ciągu, który w skrajnych przypadkach może zagrażać zdrowiu i życiu mieszkańców. Obrotowa nasada kominowa pomaga usprawnić ciąg bez konieczności rozbudowania lub poszerzania komina, nawet jeśli samo położenie budynku jest niekorzystne i występują częste problemy z ciągiem kominowym. Mechaniczna nasada kominowa jest tanim i skutecznym rozwiązaniem, dzięki czemu szybko zyskała bardzo dużą popularność.
 
 

 

systemy kominowe rzeszów

Nasza firma zajmuje się sprzedażą profesjonalnego wyposażenia do usprawniania działania kominów. Oferujemy także montaż wkładów kominowych, frezowanie kominów i przedłużenie komina. Są to rozwiązania znakomite w przypadkach, gdy nie chcemy narażać się na duże koszty i długi czas wiążący się z całkowitą przebudową komina, a jednak potrzebujemy usprawnić pracę naszego przewodu kominowego. Dobrej jakości wkład kominowy żaroodporny wykonany jest z trwałych i wytrzymałych materiałów, gwarantując bezpieczeństwo użytkowania przez długie lata.

nawietrzak ścienny obrotowa nasada kominowa


Wkład kominowy kwasoodporny i wytrzymały na wysokie temperatury spalania nie ulegnie zniszczeniu nawet przy długotrwałym, intensywnym użytkowaniu i stałej obecności szkodliwych substancji wytwarzanych podczas procesu spalania paliw grzewczych. Kupiony u nas wkład kominowy żaroodporny nadaje się do wszystkich typów kominów. Montaż wkładów kominowych z naszą firmą przebiega szybko i sprawnie. W przypadku dobrze działających, zadbanych kominów, które nadal charakteryzują się za małym ciągiem, polecamy usługę przedłużenie komina, która znacznie polepszy jego właściwości.