Co warto wiedzieć o kominku z systemem DGP?

Coraz więcej osób podczas budowy domu decyduje się na ogrzewanie kominkowe. Tego typu systemy kominowe posiadają wiele zalet. Obecnie najbardziej popularnym z nich jest kominek  z systemem DGP. Zatem na czym dokładnie polega jego działanie i co warto o nim wiedzieć?

Czym dokładnie jest system DGP?

kominek z systemem dgpSystem DGP, czyli system dystrybucji gorącego powietrza, to specjalna sieć połączonych ze sobą kanałów, którymi transportowane jest ogrzane powietrze. Dzięki temu w każdym pomieszczeniu w naszym domu jest ciepło, niezależnie czy znajdują się one na parterze lub też na piętrze. Warto pamiętać, iż nie jest to zbyt skomplikowany system, ponadto jego cena jest również atrakcyjna. Zatem jakie jeszcze posiada zalety?

Ogromna popularność kominków z systemem dystrybucji gorącego powietrza bierze się stąd, że ich praca jest niezawodna. Nie musimy się martwić, iż podczas działania wystąpią nieoczekiwane awarie i nasz dom nie będzie ogrzewany. Jest to bardzo prosty system, który doskonale sprawdza się w praktyce.

kominek z systemem dgp

Dlaczego warto zainwestować w system DGP?

Warto pamiętać, iż choć często na wdrożenie tego typu systemu w naszym domu jednorazowo możemy wydać nawet kilka tysięcy złotych, to właśnie dzięki niemu w przyszłości możemy dużo zaoszczędzić. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które często długo przebywają poza domem. Często zdarza się, iż po powrocie z pracy w naszym domu jest zimno. Zanim rozpalimy w naszym kominku, minie długa chwila nim nasz dom się ogrzeje. W przypadku tego typu systemu sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Rozpalając w kominku z systemem DGP w naszym domu ciepło zrobi się już po kilku minutach. Szybki wzrost temperatury to z pewnością jedna z największych zalet tego rozwiązania.

Jednak należy pamiętać, że przed wdrożeniem w swoim domu instalacji powinniśmy odpowiednio wcześniej dostosować kominek z systemem DGP do aparatów nawiewnych oraz rury elastyczne. W przeciwnym razie ten dystrybutor powietrza nie będzie działał prawidłowo.

Shopping Cart
Przewiń do góry