Czym jest nawietrzak ścienny?

Nawietrzak ścienny ma za zadanie doprowadzić świeże powietrze do wnętrz zarówno mieszkalnych, jak i magazynowych, technicznych i innych. W mieszkaniach nawietrzak montowany jest na ścianie zwykle w okolicach okna. Okrągły nawietrzak ścienny wyposażony jest w czerpnię powietrza, która ma za zadanie pobierać świeże powietrze z zewnątrz. Skonstruowany jest w taki sposób, że opady atmosferyczne ani żadne zanieczyszczenia nie mogły dostać się do wnętrza. Specjalna siatka uniemożliwia także przedostanie się do środka żadnych owadów.
Taka wentylacja wyposażona jest także w anemostat, znajdujący się od wewnętrznej strony budynku. Posiada on warstwę izolacji, dzięki czemu nawietrzak tłumi hałas, a także zapobiega tworzeniu się w jego wnętrzu skroplin w zimie. Nawietrzak ścienny pozwala na dokładną regulację natężenia przepływu powietrza.
kompletne systemy kominowe rzeszów

 

Stabilizator przepływu powietrza

Niektóre nawietrzaki wyposażone są w stabilizator przepływu, który ma za zadanie regulować strumień przepływu powietrza, ograniczając nawiew i uniemożliwiając zmianę jego kierunku, co mogłoby się wydarzyć w niektórych warunkach atmosferycznych. Warto zainwestować w nawietrzak nawet jeśli nie doświadczamy problemów z wentylacją. Gazy i spaliny nawet w niewielkich ilościach są szkodliwe dla domowników, a nawietrzak w połączeniu ze sprawną wentylacją wywiewną zapobiega gromadzeniu się niebezpiecznych substancji w pomieszczeniach i usprawnia skuteczne odprowadza ich na zewnątrz.
Nawietrzak z grzałką ma także funkcję podgrzewania napływającego do domu powietrza, jeżeli na zewnątrz jest zbyt zimno. Ścienne nawietrzaki wyposażone są w filtr powietrza, który zapewnia skuteczne wychwytywanie kurzu i wszelkich innych zanieczyszczeń. Nawietrzak ścienny dostępny jest w różnych kształtach i rozmiarach, co pozwala na dopasowanie go do różnego typu i wielkości wnętrz, a także oczekiwań użytkownika.

nawietrzak ścienny rzeszów

Zastanawiasz się, jaki wywietrzak do komina kupić? Posiadamy różne nasady kominowe obrotowe i stałe, z których z chęcią pomożemy ci wybrać najlepsze rozwiązanie do twojego budynku. Wspomaganie ciągu kominowego w sytuacjach, gdy jest on niewystarczający jest niezwykle ważne dla zdrowia, a nawet życia, osób przebywających wewnątrz. Ciąg wsteczny,  powstały na skutek niedostatecznego funkcjonowania komina, lub zatkany komin powoduje cofanie się spalin do wnętrza budynku. Niewystarczająca wentylacja zanieczyszczeń powstałych wskutek spalania paliwa grzewczego może bardzo zaszkodzić osobom, które zmuszone są do wdychania tych gazów.

 

nawietrzak ścienny nawietrzak ścienny

 

Nasady kominowe obrotowe i stałe to najprostszy i najtańszy sposób na usprawnienie ciągu kominowego w budynkach, gdzie jest on niewystarczający. W naszym sklepie znajdziesz wywietrzak do komina w różnych modelach, wielkościach, kształtach i cenach. Każdy z nich ma nieco inne zastosowanie. Jeśli nie jesteś pewien, który wybrać, nasi pracownicy z chęcią pomogą ci wykonać odpowiedniego wyboru. Wywietrzak do komina dostępny w naszej ofercie wykonany jest z trwałych materiałów. Są one odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne działanie warunków atmosferycznych oraz skrajnych temperatur.

Shopping Cart
Przewiń do góry