Frezowanie komina

Częstym elementem naprawy kominów jest frezowanie komina. To jeden z pierwszych zabiegów, do których należy przystąpić zanim zabierzemy się za powiększanie średnicy komina lub montaż wkładów kominowych. Poszerzanie komina to także świetny sposób na zwiększenie ciągu kominowego.
Frezowanie to po prostu rozwiercanie kominów do wymaganej średnicy. Powiększanie komina techniką diamentową to świetny sposób na powiększenie istniejącego już przekroju komina bez naruszenia jego konstrukcji. Takie wiercenie kominów umożliwia znacznie lepszy przepływ spalin, bez konieczności rozbioru całej konstrukcji.
Powiększanie średnicy komina jest zwykle konieczne, gdy chcemy wykonać montaż wkładów kominowych dostosowanych do naszego sposobu ogrzewania. Może zaistnieć potrzeba zamontowania żaroodpornych lub kwasoodpornych wkładów, w zależności od tego, czy do pieca używamy drewna, gazu, czy oleju.
kompletne systemy kominowe rzeszów

Rozwiercanie komina (powiększanie średnicy)

Frezowanie komina potrzebne jest przy każdej renowacji komina, ponieważ zabieg ten wyrównuje wszystkie ewentualne nierówności w ciągu wentylacyjnym, powstałym przez nieustanną eksploatację, przeciążenia i oddziaływania wysokich temperatur i zanieczyszczeń. Wiercenie kominów jest też przydatne, ponieważ pozwala pozbyć się z komina pozostałości po spalaniu i wszelkich ciał obcych wpadających do przewodu od góry. Takie dokładne oczyszczenie czasem wystarcza na zwiększenie ciągu kominowego, bez konieczności inwestowania w nasady mechaniczne na komin.
Rozwiercanie kominów nie tylko bezinwazyjnie oczyszcza przewody, bez konieczności rozbierania cegieł lub burzenia ścian, ale też poszerza średnicę komina, co już samo w sobie zwiększa ciąg. Im komin wyższy i szerszy, tym ciąg jest lepszy. Jest to zabieg wskazany, gdy zostanie stwierdzona nieszczelność, nadmierne zbieranie się sadzy, lub w przypadku, gdy przekrój komina jest zbyt mały na rodzaj pieca, który pragniemy zamontować. Frezowanie komina zazwyczaj nie trwa dłużej niż parę godzin, lub maksymalnie jeden pełen dzień roboczy. Jest to też zabieg stosunkowo niedrogi, w porównaniu z innymi, bardziej obszernymi modernizacjami komina.

 

frezowanie komina rzeszów

W naszej ofercie znajdziesz wiele sprzętów i sposobów na usprawnienie ciągu kominowego w swoim budynku. Wspomaganie ciągu kominowego w sytuacjach, gdy nie działa on zbyt efektywnie jest niezwykle ważne dla zdrowia i bezpieczeństwa. Ciąg wsteczny powoduje osiadanie dymu i szkodliwych substancji produkowanych w procesie spalania wewnątrz domu. Co za tym idzie – wdychanie tych gazów przez domowników. Nieprawidłowa wentylacja jest wysoce niebezpieczna i może nieść ze sobą tragiczne skutki.

 

frezowanie komina frezowanie komina

 

Oferujemy wiele różnych metod na wspomaganie ciągu kominowego, w tym: przedłużanie komina, poszerzanie kominów, montaż wkładów kominowych. W naszej ofercie znajdą się też najpopularniejsze wspomagacze ciągu:

  • nasady kominowe obrotowe i stałe,
  • okrągły nawietrzak ścienny,
  • przyłącza kominowe z czarnej blachy,
  • daszek wywietrznikowy, i wiele innych.

Wszystkie oferowane przez nas produkty są bardzo wytrzymałe na wysokie temperatury i szkodliwe substancje powstające w wyniku spalania paliwa grzewczego. Inwestując raz w usprawnienie komina, efektem będziesz cieszyć się przez długie lata.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry