Generator ciągu kominowego

Gdy zwiększenie ciągu kominowego poprzez przedłużenie, wyczyszczenie lub poszerzenie komina nie pomaga, lub jest niemożliwe, warto zainwestować w generator ciągu kominowego. Jest to daszek wywietrznikowy montowany na szczycie komina wentylacyjnego, spalinowego lub dymowego, który ma za zadanie nie tylko zwiększenie ciągu kominowego, ale też jego stabilizację.
Taki wywietrzak dachowy wytwarza podciśnienie w przewodzie kominowym przez zjawisko iniekcji, czyli strumienia powietrza w przewodzie pobocznym. Dzięki temu, generator ciągu kominowego uniemożliwia blokowanie się przewodu kominowego oraz zapewnia mu odporność na wysokie temperatury. Co więcej, generator ciągu kominowego działa bez względu na wysokość i średnicę komina oraz działanie wiatru i innych czynników zewnętrznych.
kompletne systemy kominowe rzeszów

Czym jest wywietrzak dachowy?

Wywietrzak dachowy może mieć różne kształty, które mają nieco inne działania. Stała nasada kominowa nie zmienia swojego położenia, bez względu na to jak wieje wiatr, podczas gdy okrągłe nasady, obracają się wraz z najmniejszym podmuchem powietrza. Deflektor cylindryczny, dzięki swojemu ukształtowaniu, oprócz wspomagania ciągu, chroni także przed opadami atmosferycznymi i innymi zanieczyszczeniami, które mogą przedostawać się do komina i domu odgórnie.
Deflektor dachowy powinien być stosowany w miejscach, gdzie występują silne wiatry powodujące zamykanie się wylotu komina, w otoczeniu wysokich drzew, na kominach umiejscowionych poniżej połaci dachu, oraz na krótkich i wąskich kominach. Właściwe odprowadzenie spalin jest bardzo ważne, aby nie narazić domowników na szkodliwe działanie tlenku węgla. Deflektor dachowy pomaga w odpowiedniej wentylacji domu, jednocześnie uniemożliwiając cofanie się spalin wewnątrz komina, a tym samym wewnątrz domu. Inwestując w odpowiedni daszek wywietrznikowy dobrej jakości, w połączeniu z dbaniem o regularne przeglądy i czyszczenie komina, zapewniamy prawidłowe funkcjonowanie komina na długie lata, tym samym dbając o bezpieczeństwo wszystkich domowników.

 

generator ciągu kominowego

Oprócz licznych produktów usprawniających działanie ciągu kominowego (nasad kominowych stałych i obrotowych, wywietrzaków do komina), oferujemy także różne usługi, na przykład frezowanie kominówmontaż wkładów kominowychprzedłużenie komina i wszelkie inne sposoby pozwalające na zwiększenie ciągu wentylacyjnego. Frezowanie kominów to świetny sposób na zwiększenie ich przekrojów i polepszenie ich właściwości bez konieczności naruszania zewnętrznej struktury komina. Frezowanie kominów pozwala wyrównać wszelkie nierówności wewnątrz przewodu, a także dokładnie oczyścić go z pozostałości spalin i ewentualnych ciał obcych znajdujących się wewnątrz. Dopiero po tym etapie, zaczyna się montaż wkładów kominowych.

 

generator ciągu kominowego generator ciągu kominowego

 

Mamy do zaoferowania wkład kominowy żaroodporny i kwasoodporny, wykonany z wysokiej jakości stali, która wytrzyma długie lata eksploatowania. Profesjonalny montaż wkładów kominowych oznacza trwałość wykonania, odpowiedni stopień szczelności i szybką instalację w korzystnej cenie. Tak odrestaurowany komin nie potrzebuje kosztownej, problematycznej przebudowy, a mimo to działa jak nowy. Dodatkowo zamontowany wywietrzak do komina sprawi, że wyciąg spalin i wentylacja w budynku będzie sprawniejsza niż kiedykolwiek.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry