Jak dbać o domowy kominek?

Posiadanie kominka wydaje się zasadne w miejscach, gdzie potrzebne jest dodatkowe źródło ciepła, jak i w pomieszczeniach, które mają spełniać funkcję reprezentacyjną – kominek stanowi więc nie tylko funkcjonalny, lecz również wysoce estetyczny element wyposażenia wnętrza. Jego codzienne użytkowanie wymaga przeprowadzania specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych oraz stosowania profilaktycznych akcesoriów, zapewniających długowieczność i sprawność pieca. Poniżej kilka słów o sposobach dbania o domowy kominek.

Zabiegi pielęgnacyjne i profilaktyka

jak dbać o domowy kominekWarto zaznaczyć, że podstawą utrzymania sprawności pieca jest jego systematyczne oczyszczanie – niejednokrotnie można spotkać się z zaleceniem usuwania popiołu po każdym paleniu, jak również stosowaniu specjalnych odkurzaczy w celu dokładnego czyszczenia wnętrza kominka.

Niezaprzeczalnym jest fakt, że wpływ na sprawność kominka ma jakość stosowanego opału – drewno kominkowe powinno być przede wszystkim optymalnie suche, jak również uzyskiwane z gatunków drzew liściastych. Należy bowiem pamiętać, że iglaste drzewa produkują sporą ilość żywicy, która niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie kominka oraz czystość przewodu kominowego.

Akcesoria ułatwiające dbałość o kominek

Zastosowany system kominowy powinien być indywidualnie dopasowany do predyspozycji danego budynku – w celu wyboru optymalnych rozwiązań, warto poradzić się fachowców, którzy posiadają doświadczenie w tej branży.

kompletne systemy kominowe rzeszów

Wkład kominowy okazuje się istotnym elementem, zapewniającym bezpieczeństwo oraz higienę komina – w celu utrzymania jego skuteczności niezbędny jest wybór wkładu cechującego się wysoką odpornością na wysokie temperatury oraz solidnością wykonania.

Kratki wentylacyjne stanowią kolejną grupę akcesoriów kominkowych, stając się jednocześnie elementami ułatwiającymi zachowanie estetyki – w ofercie sklepów posiadających akcesoria do kominka coraz częściej pojawiają się dekoracyjne kratki kominkowe, mające na celu uzyskanie unikalnego oraz ładnego rezultatu wizualnego.

Kratki wentylacyjne

Przykładem kratek kominkowych, spełniających najwyższe wymagania odnoszące się do estetyki oraz funkcjonalności są kratki produkowane  przez firmę VENTLAB – cechują się one różnorodnością kształtów oraz sposobu wykończenia, umożliwiając dostosowanie do różnych wnętrzarskich aranżacji.

Warto zaznaczyć, że systemy wentylacyjne wyposażone w kratki tej firmy zapewniają nie tylko wysoką jakość wizualną, lecz także bezpieczeństwo podczas użytkowania kominka

Shopping Cart
Przewiń do góry