Jak poprawić ciąg kominowy?

Nieodpowiedni ciąg kominowy jest bardzo częstym problemem związanym z centralnym ogrzewaniem, który utrudnia rozpalanie ognia i często powoduje cofanie się dymu do wnętrza domu. A więc jak poprawić ciąg w kominie, aby działał on stabilnie i bezpiecznie? Wspomaganie ciągu kominowego jest częstym i skutecznym rozwiązaniem. Można zainwestować w generator ciągu kominowego. Jest to nasada kominowa, którą montuje się na szczycie komina. Ma on za zadanie zwiększyć i ustabilizować ciąg kominowy, bez względu na to, jak wysoko znajduje się komin, jaki ma on przekrój poprzeczny, ani jakie występują warunki atmosferyczne (wiatr, opady, itp.).

Generator ciągu kominowego

Generator ciągu kominowego wytwarza podciśnienie w głównym przewodzie kominowym, tworząc strumień powietrza w przewodzie bocznym. Ten strumień powietrza wytwarzany jest przez specjalny wentylator umiejscowiony poza całym przewodem, dzięki czemu wspomaganie ciągu kominowego odbywa się bez jakiegokolwiek blokowania przewodu, jednocześnie zapewniając mechanizmowi wytrzymałość i odporność na wysokie temperatury.
kompletne systemy kominowe rzeszów

Jak poprawić ciąg kominowy bez generatora?

Oczywiście są na to sposoby. Poprawa ciągu kominowego może być uzyskana także przez zwiększenie wysokości komina lub jego przekroju, odpowiednią konstrukcję komina i samego budynku, regularną kontrolę i czyszczenie przewodów kominowych oraz wzięcie pod uwagę wiatrów panujących w miejscu, w którym stoi budynek. Podczas gdy niektóre wiatry wspomagają ciąg, inne znacznie go zmniejszają. Jak poprawić ciąg w kominie, jeżeli wiatry są nam niekorzystne? Pomocnym może być regulator ciągu kominowego. Poprawa ciągu kominowego za pomocą regulatora jest skuteczna i prosta, zarówno przy zbyt dużym, jak i zbyt małym ciągu. Regulator ciągu kominowego może być montowany nad lub pod czopuchem oraz na czopuchu łączącym piec z kominem.
Sposobów na to, jak poprawić ciąg kominowy jest wiele. Ten który wybierzemy, musi uwzględniać konstrukcję naszego domu i komina, a także panujące warunki atmosferyczne. Dobrze dostosowane wspomaganie ciągu kominowego zapewni bezawaryjność działania przez wiele lat użytkowania.

 

jak poprawić ciąg kominowy rzeszów

Spośród oferowanych przez naszą firmę rozwiązań do usprawniania ciągów kominowych, jednym z najpopularniejszych produktów kupowanych przez naszych klientów jest okrągły nawietrzak ścienny. Tego typu urządzenie wspomagające wentylację doprowadza świeże powietrze do wnętrza budynku. Okrągły nawietrzak ścienny może być dopasowany do każdego rodzaju i wielkości budynku. Montuje się go w ścianie zewnętrznej, zwykle w okolicach okna. Odpowiedni nawiew powietrza jest niezbędny do uzyskania prawidłowej wentylacji. Nasz trwały i wytrzymały okrągły nawietrzak ścienny jest tak popularny ze względu na swoje uniwersalne zastosowanie i wysokiemu komfortowi użytkowania. Stwarzany przez to urządzenie nawiew jest praktycznie nieodczuwalny, a bardzo korzystny dla prawidłowej wentylacji.

 

jak poprawić ciąg kominowy jak poprawić ciąg kominowy

 

Innym popularnym sposobem na usprawnienie ciągu w kominie jest mechaniczna nasada kominowa, którą montuje się na szczycie komina spalinowego bądź dymnego. Taki generator ciągu ma za zadanie zwiększyć i ustabilizować ciąg kominowy, bez względu na wysokość lub przekrój komina, ani jego położenie w terenie i warunki atmosferyczne. Mechaniczna nasada kominowa wytwarza podciśnienie w przewodzie kominowym, znacznie ulepszając ciąg każdego komina.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry