Jaki wkład kominowy do pieca węglowego?

Coraz więcej osób, które mieszkają w domu jednorodzinnym wykonanym jeszcze w starszym budownictwie ma problem z kominem. Często zdarza się, iż nie jest on szczelny. Z tego powodu wielu ludzi decyduje się na zakup specjalnego wkładu, dzięki któremu odciąg, jak również spalanie będzie lepsze. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów wkładów kominowych. Zatem na jaki wkład kominowy do pieca węglowego powinniśmy wybrać?

Wkłady kominowe kwasoodporne

wkład kominowy do pieca węglowegoNależy mieć świadomość, iż wkłady kominowe, które montujemy w naszym kominie mają nieustanny kontakt ze spalinami. Z tego powodu powinny być wykonane z odpornego, jak również trwałego materiału. Również powinny charakteryzować się dużą odpornością na wysoką temperaturę.

Jednym z takich wkładów jest wkład kwasoodporny. Jego głównym przeznaczeniem jest odprowadzanie spalin z pieców, które są opalane olejem opałowym lub też  gazem. Dzięki temu urządzeniu grzewczemu przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego, jak również maksymalnie oszczędzamy energię. Jest to możliwe, ponieważ za pomocą wkładu kominowego kwasoodpornego, spalanie jest pełniejsze. Należy również zwrócić uwagę na fakt, iż dzięki temu produktowi obniżona zostaje także temperatura spalania. Jest to bardzo istotne, ponieważ spaliny są bardziej schłodzone, jak również sam komin. Dzięki temu nie wytwarzają się w jego wnętrzu niebezpieczne kwaśne skropliny.

wkład kominowy do pieca węglowego

Wkłady kominowe żaroodporne

Kolejnym przykładem wkładu kominowego jest wkład kominowy żaroodporny. Tego typu model przeznaczony jest przede wszystkim w przypadku, gdy nasz dom opalany jest paliwem stałym, takim jak na przykład drewno. Wkład żaroodporny posiada wiele zalet, przede wszystkim tego typu wkład doskonale sprawdza się w przypadku wysokich temperatur, jakie wytwarzają się podczas spalania przykładowo węgla. Również tego typu produkt posiada odpowiedni skład chemiczny, dzięki któremu spaliny go nie uszkadzają.

Możemy wyróżnić różne systemy kominowe. Jednak decydując się na wybór odpowiedniego wkładu do komina, powinniśmy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, jakim paliwem opalany jest nasz dom. Jeżeli posiadamy piec węglowy, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup wkładu żaroodpornego.

Shopping Cart
Przewiń do góry