Najczęściej popełniane błędy w instalacjach spalinowych

Nowoczesne kominy spalinowo-powietrzne są najszybciej rozwijającą się grupą urządzeń grzewczych na naszym rynku. Niestety bardzo często można spotkać się z poważnymi błędami wykonawczymi, które w mniejszym lub większym stopniu nie pozwalają wykorzystać całego potencjału kominów spalinowo-powietrznych. Poznaj najczęściej popełniane błędy w instalacjach spalinowych.

Niewłaściwy dobór instalacji spalinowej

najczęściej popełniane błędy w instalacjach spalinowychNajczęstsze błędy w instalacjach spalinowych to oczywiście niewłaściwy ich dobór do kotła. Bardzo wiele osób, błędnie stosuje te same konstrukcje układów spalinowych do kotłów kondensujących oraz do kotłów nie kondensujących.

Zgodnie z Polskim Prawem Budowlanym wszystkie gazowe urządzenia grzewcze z zamkniętą komorą spalania, mogą być instalowane we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych. Nawet bez względu na rodzaj zastosowanej wentylacji. Jedynym warunkiem, który musi być spełniony jest to, że należy zastosować odpowiednie koncentryczne przewody powietrzno-spalinowe. W trosce o swoje bezpieczeństwo, warto zadbać również o to, aby kocioł gazowy podłączony do układów spalinowych WSPS, był montowany w takich pomieszczeniach, gdzie zastosowana jest przynajmniej ogólna wentylacja.

błędy w instalacjach spalinowych

Certyfikaty wyrobów

Bardzo częstymi błędami przy instalacjach spalinowych jest stosowanie wyrobów, które nie posiadają odpowiednich certyfikatów. Głównym zadaniem przewodów spalinowych jest skuteczne i bezpieczne usunięcie różnorodnych produktów z kotła, poza strefę w której przebywają ludzie. Aby nasza instalacja spalinowa była w 100% bezpieczna, należy korzystać wyłącznie z materiałów od renomowanych producentów. Co najważniejsze należy stosować się do ich instrukcji montażowych i użytkowych. W kominach spalinowo-powietrznych doskonale sprawdzi się np. daszek KSP, który idealnie odprowadza spaliny nie tylko z kotłów gazowych z zamkniętą komorą spalania, ale również z nowoczesnych kotłów kondensacyjnych, które w naszym kraju cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Shopping Cart
Przewiń do góry