Naprawa kominów

Naprawa kominów może być konieczna w różnych przypadkach: gdy ciąg jest nieprawidłowy, komin uległ zniszczeniu, lub jego elementy popękały. Powoduje to niewłaściwe wypełnienia spoin w murze, nieszczelności, zmiana kotła grzewczego, nieprzestrzeganie wymagań do regularnych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia kominów. Czarno-brunatne plamy i pęknięcia tynku są wskazówką, aby jak najszybciej zadbać o remont komina.

Górna część komina jest najbardziej narażona na niekorzystne działanie spalin. Dlatego naprawa czap kominowych jest jednym z częstszych zabiegów, które wykonuje się przy remoncie komina. Trzony kuchenne i kotły grzewcze narażone są na innego rodzaju zagrożenia. Naprawa trzonów kominowych może być konieczna, jeżeli używamy do ogrzewania niewłaściwych materiałów i surowców, lub gdy średnica przewodu dymowego do odprowadzania dymu jest za mała. Zarówno naprawa czap kominowych, jak i naprawa trzonów kominowych są dość kosztowne i warto zadbać o regularny przegląd, aby nie było na nie potrzeby.

naprawa kominów rzeszów

Naprawa czap i trzonów kominowych

Częstym pytaniem, jakie się pojawia jest – jak poprawić ciąg w kominie? Najskuteczniejsze są mechaniczne nasady kominowe i generatory ciągu, które dzięki wytwarzaniu podciśnienia, zwiększają ciąg w przewodach kominowych. Sposobów na to, jak poprawić ciąg w kominie jest wiele i zależy to od konstrukcji naszego pieca i komina. Bywa, że potrzebny jest montaż wkładów kominowych przystosowanych do naszego sposobu opalania pieca. Dzięki odpowiedniemu dobraniu szczelnych wkładów, przewód nie będzie się zapychał, a ciąg będzie zdecydowanie silniejszy.

Dużym problemem bywa także problem, jak wyeliminować ciąg wsteczny. To zjawisko, przy którym powietrze w przewodzie wentylacyjnym się cofa. Jest to spowodowane przez napływ zużytego powietrza z kratek wyciągowych. Brak nawiewników okiennych i bardzo szczelne okna sprzyjają temu problemowi. A więc jak wyeliminować ciąg wsteczny skutecznie i bezpowrotnie? Czasem konieczna jest ogólna naprawa kominów lub montaż wkładów kominowych przystosowanych do naszego typu ogrzewania, ale często wystarczy zamontować nasady kominowenawietrzniki kratki w drzwiach.

naprawa kominów rzeszów

Poszerzasz swój komin lub budujesz go od podstaw i zastanawiasz się, jak najlepiej zabezpieczyć przewód przed szkodliwymi spalinami? Polecamy wkład kominowy żaroodporny, który świetnie znosi skrajne temperatury – nie wpływają na niego niekorzystnie ujemne temperatury polskich zim, ani bardzo wysokie temperatury spalania paliwa grzewczego. Wkład kominowy kwasoodporny jest niezwykle trwały i wytrzymały. Nie szkodzą mu nawet długoletnie oddziaływania szkodliwych substancji żrących wytwarzanych podczas procesu spalania.

naprawa kominów naprawa kominów

Dbamy o wysoką jakość świadczonych przez nas usług. Dlatego każdy nasz wkład kominowy żaroodporny i kwasoodporny posiada certyfikaty jakości i nowoczesnych standardów bezpieczeństwa. Kupując od nas jakikolwiek wkład kominowy kwasoodporny, możesz mieć pewność, że jest to inwestycja na długie lata. Budując lub remontując komin, polecamy także dokupić niedrogie urządzenie, które w bardzo dużym stopniu przyczynia się do sprawniejszego, niczym niezakłócanego ciągu – daszek wywietrznikowy lub inne nasady kominowe stałe sprawdzą się do tego celu doskonale, dodatkowo zabezpieczając przewód przed wpadaniem do środka jakichkolwiek ciał obcych.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry