Nasada kominowa CAGI

Zastanawiasz się, jak wyeliminować ciąg wsteczny, aby problem nie nawracał? Nasada kominowa cagi to świetne rozwiązanie na problemy z niewystarczającym ciągiem komina. Wspomaganie ciągu kominowego jest bardzo ważne, ponieważ nieprawidłowe działanie przewodu kominowego może skutkować powstaniem ciągu wstecznego. Jest to zjawisko niebezpieczne dla zdrowia i bezpieczeństwa, ponieważ spaliny, które powinny wydostawać się na zewnątrz cofają się do wnętrza pomieszczenia. Jeżeli dodatkowo w domu jest niesprawna lub zbyt szczelna wentylacja, jest to bardzo niebezpieczne.
kompletne systemy kominowe rzeszów

Jak działa wywietrzak CAGI?

Wywietrzak cagi to specjalne urządzenie, które wykorzystuje energię kinetyczną wiatru, tworząc w ten sposób wspomaganie ciągu kominowego. Wytworzony w ten sposób układ ciśnień sprzyja prawidłowemu ruchowi powietrza w przewodzie kominowym, nawet jeżeli warunki atmosferyczne, budowa komina lub otoczenie, w którym znajduje się budynek, temu nie sprzyjają. Nasada kominowa cagi może być montowana na wylotach kominowych działających grawitacyjnie: wylotów spalinowych (gazowych, suchych) oraz wentylacyjnych. Jest to najbardziej skuteczny, najtańszy i najbardziej uniwersalny sposób na to, jak wyeliminować ciąg wsteczny. W naszym sklepie oferujemy konkurencyjne ceny nasad kominowych o wysokiej jakości.
Oprócz wspomagania ciągu, wywietrzak cagi chroni przewód kominowy przed opadami atmosferycznymi lub „niepożądanymi gośćmi”, którzy zakładają gniazda w przewodach kominowych. Nasada kominowa cagi dostępna jest u nas w wielu wymiarach i wykonana z różnych materiałów. Wszystko po to, aby zapewnić idealną jakość usług dla naszych klientów. Nasi fachowi doradcy z chęcią pomogą i doradzą przy wyborze najlepszego rodzaju nasad kominowych, tak, aby jak najlepiej zadbać o długie i bezawaryjne działanie komina. W celu zapoznania się z naszą ofertą wywietrzników i nasad kominowych, zapraszamy na naszą stronę internetową. W razie pytań, z przyjemnością udzielimy także wszelkich informacji telefonicznie.

 

Daszek wywietrznikowy to najmniej skomplikowana nasada kominowa stała. Montuje się go na rurze i doskonale zabezpiecza przewód przed zagnieżdżaniem się ptaków oraz znacznie ogranicza przedostawanie się do komina deszczu, śniegu i wszelkich innych niepożądanych ciał obcych. Mechaniczna nasada kominowa montowana jest w tym samym miejscu, a jej zadaniem jest zwiększenie i ustabilizowanie ciągu kominowego niezależnie od jego wysokości, umiejscowienia w terenie i właściwości. Nasady kominowe obrotowe mają tę zaletę, że wytwarzają w kominie podciśnienie, tworząc dużo lepszy ciąg w przewodzie, bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian w samej konstrukcji komina. Nasady kominowe stałe i obrotowe wykonuje się z bardzo trwałych materiałów, co zapewnia ich dobre działanie na wszystkich typach kominów, w każdych warunkach przez długie lata.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry