Nasady kominowe hybrydowe

Nasady kominowe hybrydowe to nowoczesne rozwiązanie technologiczne, powstałe aby usprawnić działanie przewodów wentylacyjnych. Hybrydowa nasada kominowa działa głównie pod wpływem wiatru, ale w przypadkach, gdy jest on niekorzystny lub niewystarczający, wykorzystuje do swojej pracy wmontowany silnik. Bez względu na siłę i kierunek wiatru, turbowent hybrydowy obraca się w tą samą stronę i działa nieprzerwanie. Te obrotowe nasady kominowe mają bardzo solidne wykonanie, z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu rzadko się psują i są odporne na skrajne warunki pogodowe oraz przygotowane na intensywne eksploatowanie. Nasady kominowe hybrydowe dynamicznie wykorzystują siłę wiatru, aby wspomagać ciąg kominowy, a silnik bezszczotkowy o dość małej mocy skutecznie stabilizuje jego pracę.
Hybrydowa nasada kominowa działa jednostajnie, wytwarzając w króćcu dolotowym nasady podciśnienie, które skutkuje większym natężeniem i sprawnością przepływu powietrza w przewodach wentylacyjnych. Nasady kominowe hybrydowe pobierają minimalną ilość prądu, dlatego są ekologiczne i tanie w użytkowaniu, a ich niezawodność i mała awaryjność sprawiają, że jest to bardzo opłacalna inwestycja.
kompletne systemy kominowe rzeszów

Czym jest turbowent hybrydowy solarny?

Na rynku dostępny jest też turbowent hybrydowy solarny, który czerpię energię potrzebną do swojego zasilania z energii słonecznej. Turbowent hybrydowy solarny to świetne rozwiązanie, niewymagające żadnych dodatkowych opłat za prąd, a działające w ten sam sposób co nasady kominowe wspomagane silnikiem.
Turbowent hybrydowy plus to urządzenie montowane na przewodach grawitacyjnych. Tego typu nasady kominowe dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, co pozwala na zastosowanie ich zarówno do domów prywatnych, jak i większych obiektów użyteczności publicznej. Hybrydowe nasady kominowe są starannie zaprojektowane i wykonane, przez co stanowią także efektowne wykończenie komina. Łączą estetykę z funkcjonalnością, zapewniając bezpieczeństwo dla domowników wynikające z prawidłowej wentylacji domu i skutecznym odprowadzaniu spalin.

 

nasady kominowe hybrydowe

Świetnym sposobem na wspomaganie ciągu kominowego bez konieczności kosztownej i czasochłonnej przebudowy całego komina to na przykład: frezowanie kominów, które polega na poszerzaniu ich średnicy bez zmiany kształtu i wyglądu zewnętrznego. Przedłużenie komina, czyli dobudowa wyższego komina, co pozwoli na uzyskanie lepszego ciągu w sytuacji, gdy nie da się rozwiercić średnicy ani poszerzyć komina w łatwy sposób

 

nasady kominowe hybrydowe nasady kominowe hybrydowe

Nasady kominowe stałe lub obrotowe, różne typy mają nieco inne właściwości, ale wszystkie stanowią bardzo tani i funkcjonalny sposób na usprawnienie działania przewodów kominowych opalanych różnego rodzaju paliwami. Okrągły nawietrzak ścienny to rozwiązanie na polepszenie wentylacji i przepływu powietrza w pomieszczeniach, gdzie ciąg może być wystarczający, ale brakuje stałego nawiewu świeżego powietrza. W naszej ofercie posiadamy wszystkie te rozwiązania i więcej, z czego wszystkie nasze urządzenia wykonane są z wysokiej jakości wytrzymałych materiałów, zapewniających odpowiednią szczelność i odporność na niekorzystne warunki i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry