Nasady kominowe rodzaje

Aby zapewnić odpowiedni ciąg w przewodzie komina, należy zainwestować w odpowiednie nasady kominowe. Są to urządzenia, które chronią przed zakłóceniami i osłabieniami ciągu w przypadku małych wiatrów, jednocześnie zabezpieczając przed ciągiem wstecznym. Jest to zjawisko, w którym wytwarzane przy ogrzewaniu spaliny cofają się w głąb przewodu kominowego.
kompletne systemy kominowe rzeszów

Właściwości i zastosowanie nasad kominowych

– nasady kominowe obrotowe, podobnie jak nasady kominowe samonastawne, dzięki swojej specyficznej budowie, mają dodatkową funkcję odstraszania ptaków, które czasem mogą wykorzystywać kominy do budowania na nich swoich gniazd. Nasady kominowe obrotowe mają kształt kuli złożonej ze specjalnych łopatek, które pod wpływem nawet najlżejszego poruszenia powietrza wprawiane są w ruch obrotowy, wytwarzając w kominie podciśnienie zwiększające ciąg.
– nasady kominowe samonastawne mogą przypominać konstrukcją żagle. Jak sama nazwa wskazuje, nasady kominowe samonastawne samoistnie ustawiają się zgodnie z kierunkiem wiatru. Osłaniają one wylot przewodu kominowego, chroniąc go przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami.
– nasady kominowe stałe to bardzo popularne rozwiązanie, chroniące wylot komina i stabilizujące prawidłowe odprowadzanie spalin na zewnątrz. Nasady kominowe stałe wykorzystują do działania energię kinetyczną wiatru do wytworzenia podciśnienia wewnątrz przewodu kominowego.
– nasady kominowe hybrydowe dynamicznie wykorzystują siłę wiatru do wspomagania odpowiedniego ciągu kominowego, jednocześnie będąc wspomagane przez silnik bezszczotkowy o niedużej mocy, który stabilizuje ich działanie. Nasady kominowe hybrydowe działają jednolicie i bezzmiennie, bez względu na siłę i kierunek wiatru.
– nasada kominowa wywietrzak zabezpiecza komin przed zagnieżdżaniem się ptaków i zdecydowanie ogranicza przedostawanie się do przewodu opadów atmosferycznych. Nasada kominowa wywietrzak nie wykorzystuje prądu do działania. Przeznaczona jest zarówno do wylotów przewodów kominów wentylacyjnych, jak i spalinowych, działających grawitacyjnie.

 

nasady kominowe rodzaje rzeszów

Polecamy różne nasady kominowe stałe i obrotowe, które pomogą usprawnić ciąg kominowy w budynkach z osłabionym ciągiem lub znajdujących się w miejscach niekorzystnie wpływających na sprawność komina. Daszek wywietrznikowy montowany na wylocie komina to najtańszy i najprostszy sposób na zabezpieczenie wylotu przez ptakami, opadami atmosferycznymi, itp. Taki daszek wywietrznikowy sam w sobie nie przyczynia się do lepszego ciągu, ale skutecznie pomaga zabezpieczyć komin przed wpadaniem do środka ciał obcych.

 

nasady kominowe rodzaje nasady kominowe rodzaje

Dla osób szukających sposobu na wspomaganie ciągu kominowego, polecamy zainwestować w nasady kominowe obrotowe. Takie generatory ciągu także montuje się na szczycie komina spalinowego lub dymowego. Nasady kominowe obrotowe zwiększają i stabilizują ciąg kominowy, niezależnie od wysokości, na jakiej się znajdują, przekroju poprzecznego komina, wiatru, opadów atmosferycznych, ani żadnych innych potencjalnie zakłócających czynników. Nasady kominowe obrotowe dostępne są w naszym sklepie w różnych wariantach. Posiadamy szeroki wybór średnic, materiałów i typów dobrej jakości nasad kominowych.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry