Nasady kominowe samonastawne

Jeżeli twój komin nie działa idealnie lub masz jakikolwiek problem z ciągiem kominowym, powinieneś rozważyć zainwestowanie we wspomaganie ciągu kominowego. Nasady kominowe to bardzo ważny element wykończenia przewodu kominowego. Taki wspomagacz ciągu kominowego ma wiele funkcji, między innymi chronić przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych, m.in.: wiatru, deszczu, śniegu i wszelkich innych opadów oraz zanieczyszczeń mogących dostać się do środka komina i uszkodzić prawidłowy przepływ powietrza. Nasady kominowe samonastawne chronią przed zawiewaniem, powstawaniem ciągu wstecznego i usprawnia ciąg komina, jeżeli ten jest niewystarczający.
kompletne systemy kominowe rzeszów

Rodzaje nasad kominowych

Nasady kominowe mają dwa główne typy, podzielone według funkcji: 
– nasady kominowe samonastawne lub obrotowe, dzięki swojej konstrukcji z metalowych łopatek, świetnie wykorzystują siłę wiatru do zwiększenia wyciągu z wentylacji i zapobieganiu powstawaniu ciągu wstecznego. Świetnie nadają się do zapobiegania powstawania zjawiska zwanego zawiewaniem oraz sprzyjają zwiększeniu ciągu komina.
– wspomaganie ciągu kominowego stałe o podstawowej skuteczności świetnie nadają się jako ochrona przed szkodzącymi warunkami atmosferycznymi i osiedlaniem się ptaków, które lubią w kominach zakładać gniazda. Takie nasady kominowe są bardzo uniwersalne i można je stosować na różnego rodzaju kominy. Wielość rozmiarów i materiałów dostępnych w naszym sklepie pozwala dobrać coś dla każdego.
Nasady kominowe samonastawne i każdego innego rodzaju montuje się na przewodach dymnych, spalinowych i wentylacyjnych działających grawitacyjnie. W przypadku kominów z kilkoma przewodami, na końcu każdego z nich powinna znajdować się odpowiednio dobrana nasada. Oferujemy szeroki, zróżnicowany asortyment, aby zapewnić naszym klientom sto procent satysfakcji i szeroki wybór. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tego, jakie nasady kominowe byłyby najlepsze do danego komina, nasi pracownicy zawsze chętnie służą pomocą. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży i profesjonalizm zatrudnianej kadry pozwalają nam zapewnić bardzo wysoką jakość świadczonych usług.

 

nasady kominowe samonastawne rzeszów

Jeżeli budujesz lub przebudowujesz komin, powinieneś zadbać o to, aby był w stanie działać sprawnie, bezpiecznie i poprawnie przez wiele lat. Aby mieć taką pewność, należy wybrać starannie wykonane, najlepszej jakości materiały. W naszej ofercie znajdują się przyłącza kominowe z czarnej blachy o różnych kształtach i średnicach, co zapewnia ich uniwersalność. Nasze przyłącza kominowe z czarnej blachy pokryte są trwałą farbą, która jest bardzo odporna na wysokie temperatury i obecność szkodliwych substancji wytwarzanych podczas spalania. Zarówno przyłącza, jak i wkład kominowy kwasoodporny są przystosowane do działania w trudnych warunkach i wysokich temperaturach.

 

nasady kominowe samonastawne nasady kominowe samonastawne

Dbając o maksymalną wydajność przewodu kominowego, powinniśmy także zainwestować w odpowiedni wywietrzak do komina. Istnieją różne nasady kominowe stałe i obrotowe, a wybór urządzenia zależy od indywidualnej sytuacji i właściwości przewodu kominowego. W przypadku wątpliwości co do wyboru wywietrzaka do komina, nasi pracownicy chętnie pomogą podjąć właściwą decyzję i dobiorą nasady kominowe najlepiej pasujące do danego typu komina.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry