Przeróbki instalacji kominowej

Zaniedbanie komina i brak przeprowadzania regularnych przeglądów może powodować poważne problemy funkcjonowania komina, a co za tym idzie – spowodować niebezpieczeństwo dla mieszkańców. Poprawa skuteczności działania wentylacji w domu jest niezbędna, aby nie doprowadzić do zatrucia tlenkiem węgla osób przebywających w budynku. Istnieje wiele sposobów na uszczelnianie przewodów kominowych i nie są one drogie.
Oferujemy przeróbki instalacji kominowej i pomożemy w dobraniu odpowiedniego urządzenia i metody właściwych dla naszego komina. Przy wyborze metody i materiałów, należy zapoznać się dokładnie z konstrukcją komina i odnaleźć elementy zepsute. Czasem uszczelnianie przewodów wentylacyjnych i zabezpieczanie przewodów kominowych ogranicza się do wymiany pojedynczych przewodów, a w innych wypadkach, będzie potrzeba wyremontować cały komin. Przeróbki instalacji kominowej mogą nie być konieczne, jeżeli zadbamy o regularne czyszczenie komina.
kompletne systemy kominowe rzeszów

Uszczelnianie przewodów kominowych

Jednym z bardziej popularnych metod na uszczelnianie przewodów kominowych jest szlamowanie komina, polegające na powlekaniu jego wnętrza specjalnie modyfikowanymi zaprawami lub masami uszczelniającymi. Jest to szybki i tani sposób na zabezpieczanie przewodów kominowych, powszechnie stosowany. Zabezpieczanie przewodów kominowych zawsze wykonuje się z użyciem masy i materiałów odpornych na ścieranie, wysokie temperatury i szkodliwe substancje.
Dbając o bezpieczeństwo i czyste powietrze w domu, potrzebne są nie tylko przeróbki instalacji kominowej, ale też zabezpieczenie przewodów wentylacyjnych. Poprawa skuteczności działania wentylacji zapewnia odpowiednią regulację zawartości pary wodnej w powietrzu oraz przyczynia się do odprowadzania na zewnątrz niebezpiecznych dla zdrowia gazów. Najczęściej spotykanym systemem wentylacyjnym w Polsce jest wentylacja grawitacyjna. Poprzez uszczelnianie przewodów wentylacyjnych, zapewniamy, że przepływ powietrza nie powoduje utraty ciepła i strat energii. Zabezpieczanie przewodów wentylacyjnych okazuje się szczególnie konieczne w zimie, gdy różnice temperatur wewnątrz i na zewnątrz są największe.

 

e-kominy systemy kominowe rzeszów

W naszej ofercie znajduje się wiele sposobów na wspomaganie ciągu kominowego. Z dostępnych opcji jest m.in.: wywietrzak do kominadaszek wywietrznikowy, nasady kominowe stałemechaniczna nasada kominowa lub okrągły wywietrzak ścienny. Wywietrzak ścienny, jak sama nazwa wskazuje, montuje się na ścianie zewnętrznej, zwykle w okolicach okna w celu wspomagania wentylacji. Daszek wywietrznikowy to najprostszy i najtańszy sposób na zabezpieczenie otworu komina przed zagnieżdżaniem się w nim ptaków, ochronę przed opadami atmosferycznymi i uniemożliwienie wpadania do środka jakichkolwiek zanieczyszczeń z zewnątrz, które mogłyby znacznie utrudnić przepływ powietrza w kominie i pogorszyć jego działanie.

 

Mechaniczna nasada kominowa to najpopularniejszy sposób na zwiększenie ciągu wentylacyjnego i jego stabilizację. Jest to bardzo niezawodne i kompleksowe urządzenie, działa bezawaryjnie i cicho. Wspomaganie ciągu kominowego jest możliwe przy użyciu różnych rodzajów nasad obrotowych. Różnią się one kształtem, średnicą, materiałem, wielkością i właściwościami. Każda mechaniczna nasada kominowa zakupiona w naszym sklepie jest starannie wykonana z wysokiej jakości materiałów.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry