Stabiler – sposób na zdrowe oszczędzanie

stabilizator wentylacji stabilerCzęsto stosowana  wentylacja grawitacyjna w domu, która wykorzystuje naturalny wypór termiczny, przeważnie jest bardzo niestabilna. Często prowadzi to do wyziębienia pomieszczeń mieszkalnych, a w efekcie do zwiększenia wydatków związanych z koniecznością ogrzewania tych wnętrz. Stabiler to zaawansowane technologicznie urządzenie, którego zadaniem jest stabilizacja i ograniczanie powietrza w instalacjach wentylacyjnych.

Stabiler został specjalnie skonstruowany, aby unormować pracę oraz zwiększyć wydajność wentylacji grawitacyjnej. Stabiler poddaje regulacji przepływ powietrza, ustalając go na poziomie zgodnym z normami polskimi. Dzięki niemu, niezależnie od warunków naturalnych, przepływ powietrza w przewodzie wentylacyjnym zawsze będzie ograniczony do konkretnej wartości. Oszczędność ciepła wynikająca z zastosowania Stabilera w przeciętnym polskim mieszkaniu wynosi około 20% w stosunku do instalacji nie posiadającej takiego urządzenia.

Zasada działania stabilizatora wentylacji

Stabiler stanowi zwarte urządzenie o długiej żywotności, w którym znajduje się specjalna przepustnica ograniczająca przepływ powietrza. Stabiler posiada konstrukcyjnie określoną wartość graniczną przepływu powietrza. Mniejszy przepływ powietrza odbywa się przy bardzo małych obrotach. Chęć zwiększenia przepływu powietrza powyżej wartości granicznej spowoduje stopniowe zamykanie się przepustnicy, a tym samym ograniczenie ilości wypływającego powietrza na określonym poziomie. Wartości graniczne przepływu powietrza w stabilizatorze są zgodne z polskimi przepisami prawnymi z zakresu wentylacji.

Jeżeli przepływ powietrza jest mały, przepustnica pozostaje nieruchoma lub odchyla się w niewielkim stopniu, aby ułatwić wypływ powietrza do kanału wentylacyjnego. Jeżeli jednak przepływ powietrza jest duży, przepustnica odchyla się mocniej, zbliżając się do przesłony, w wyniku czego tamuje wentylację, ustawiając ją w optymalnym zakresie. Dzięki temu w pomieszczeniach mieszkalnych dochodzi do samoistnej, efektywnej regulacji przepływu powietrza.

stabilizator wentylacji stabiler

Miejsce i sposób montażu

Stabiler jest przeznaczony do montażu w poziomej części kanału wentylacji grawitacyjnej i doskonale sprawdzi się zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i w pomieszczeniach typu kuchnia czy łazienka, gdzie wymagana jest intensywna wentylacja. Stabiler jest łatwy w montażu i pasuje do większości otworów wentylacyjnych stosowanych w budownictwie mieszkaniowym. Można go instalować nawet, gdy w danym kanale wentylacyjnym znajduje się już zamontowana kratka wentylacyjna rozmiaru K3 czy K14. Wystarczy wyjąć kratkę z ramki, a następnie włożyć ramkę stabilizatora, ustawiając ją za ramką kratki, i unieruchomić ją za pomocą pianki montażowej. Po zastygnięciu pianki wystarczy zainstalować w ramce Stabiler i założyć z powrotem kratkę wentylacyjną. Ważne jest to, by urządzenie zastosować we wszystkich ciągach wentylacyjnych. W przeciwnym wypadku, niezabezpieczone kanały wentylacyjne nadal będą usuwać zbyt duże ilości powietrza i nadmiernie wyziębiać pomieszczenia.

Główną funkcją tego urządzenia jest ograniczenie nadmiernego wypływu powietrza przez kanał wentylacyjny z zachowaniem standardów wyznaczonych przez polskie prawo budowlane. STABILER posiada konstrukcyjnie określoną wartość graniczną przepływu powietrza, która zawsze jest odrobinę wyższa od zalecanej normy.

Zatem dzięki stabilizatorowi uzyskujemy regulację przepływu powietrza, zapominając o wychłodzonych pomieszczeniach, które ciągle musimy dogrzewać. STABILER Darco zadba o to, aby ilość przepływającego powietrza była wystarczająca, by czuć się komfortowo, a zarazem nie przepłacać za ogrzewanie naszego mieszkania.

Stabiler – prosty i intuicyjny

Ogrzewanie domu to jeden z największych wydatków, jakie musimy ponosić każdego roku. Z tego powodu warto dowiedzieć się, jak można oszczędzać na ogrzewaniu. Zobacz jak stabilizator wentylacji Stabiler w prosty i intuicyjny sposób może w tym pomóc.

Shopping Cart
Przewiń do góry