Wentylacja mechaniczna

W przypadku nieprawidłowego przepływu powietrza w pomieszczeniach, może być potrzebna wentylacja mechaniczna. Zainstalowanie jej nie jest wcale kosztowne ani nie zajmuje dużo czasu, a taki wentylator wyciągowy niesie ze sobą wiele korzyści. Wentylator kominowy może zdecydowanie pomóc z powstawaniem ciągu wstecznego, który jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia i bezpieczeństwa domowników. Powstaje, gdy wentylator ciągu kominowego nie działa sprawnie i polega na tym, że szkodliwe spaliny, które powinny wydostawać się na zewnątrz, cofają się do środka. W połączeniu ze zbyt szczelnymi oknami i nieprawidłową wentylacją pomieszczeń, to zanieczyszczone powietrze może stanowić poważne zagrożenie.
Wentylacja mechaniczna jest obszernym pojęciem, łączącym bogatą ofertę różnego typu wentylatorów. Różnice mogą być zauważone pod kątem wymiarów, ilości obrotów na minutę, wydajności, mocy oraz zużycia prądu. Dzięki dużemu wyborowi, nasi klienci mogą zawsze liczyć na to, że w naszej ofercie znajdą wentylator wyciągowy idealnie dostosowany do swoich potrzeb.
kompletne systemy kominowe rzeszów

Wentylator ciągu kominowego

Wentylacja mechaniczna z naszego sklepu to tylko produkty najwyższej jakości, wykonywane z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu, kupiony u nas wentylator kominowy, będzie ci służył bezawaryjnie przez wiele lat. Gwarantujemy sto procent satysfakcji z naszych produktów.
Wentylator ciągu kominowego to tylko część prawidłowej wentylacji domu. Takie urządzenie zapewnia jedynie wyciąganie zanieczyszczonego powietrza z pomieszczenia. Aby jednak uzyskać odpowiednią jakość powietrza w domu, trzeba zapewnić regularne dostawanie się czystego powietrza z zewnątrz do środka. Co więcej należy także umożliwić jego przepływ pomiędzy pomieszczeniami. Mimo to, dobrej jakości wentylacja mechaniczna znacznie pomaga w uzyskaniu dobrej jakości powietrza w domu oraz wspomaga ciąg kominowy, dzięki czemu przewód kominowy działa sprawniej i bezawaryjnie przez wiele lat. Aby zapoznać się z naszą ofertę wentylatorów oraz innych urządzeń usprawniających pracę komina, zapraszamy na stronę internetową, gdzie znajdą państwo wszelkie istotne w tym temacie informacje. Więcej o wentylacji mechanicznej zapraszamy tutaj.

 

wentylacja mechaniczna rzeszów

Termomodernizacja budynku to wszelkie działania, które niwelują uciekanie ciepła. Do takich działań należy m. in. ocieplenie budynku, wymiana stolarki, a także zastosowanie wentylacji mechanicznej. Stabilizator wentylacji pomaga w regulacji poziomu powietrza dostającego się do pomieszczenia. Tym samym zapewnia wysoki komfort użytkowania mieszkania, a co za tym idzie również i bezpieczeństwo. W naszej ofercie w ramach wentylacji mechanicznej posiadamy wspomniane stabilizatory wentylacji, a także kratki wylotów bocznych komina, czy nawietrzaki ścienne. Te ostatnie, zamontowane w pobliżu okien, regulują ilość tlenu w pomieszczeniu, a „zużyte” powietrze wydalają na zewnątrz budynku.

 

wentylacja mechaniczna wentylacja mechaniczna

Wentylacja mechaniczna, czyli inaczej rekuperacja, to częste działanie podejmowane w domach mieszkalnych. Oprócz usuwania zanieczyszczonego powietrza z pomieszczeń, powietrze które jest pobierane z zewnątrz jest dodatkowo filtrowane. Jakość filtra zależy od jego rodzaju i dodatkowych właściwości. Dlatego warto przed zakupem zorientować się z jakim filtrem mamy do czynienia. Jeśli potrzebujesz porady technicznej, zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami. Nasi doradcy podpowiedzą nie tylko w kwestii wentylacji mechanicznej, ale także w elementach systemów kominowych.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry