Wentylator ciągu kominowego

Chcąc zadbać o długie i prawidłowe funkcjonowanie komina, należy zadbać o specjalne urządzenie do wyciągu spalin, czyli wentylator ciągu kominowego. Jest on tak skonstruowany, aby skutecznie odprowadzał powietrze z wewnątrz budynku na zewnątrz. Powietrze w pomieszczeniach jest zanieczyszczone parą wodną, zarodnikami grzybów i pleśni, a przy nieprawidłowo działającym ciągu, także spalinami. Odpowiednio dobrany wentylator wyciągowy pomaga w utrzymaniu czystości i dobrej jakości powietrza w budynkach, skutecznie odprowadzając na zewnątrz wszystkie spaliny wytwarzane przy ogrzewaniu.

Dobry wentylator kominowy 
nie wymaga właściwie żadnej ingerencji po zamontowaniu. Wystarczy tylko regularne czyszczenie, aby zapobiec zatykaniu się przepływu powietrza w kominie. Wentylator do komina dymnego można dostać w różnych kształtach i rozmiarach dostosowanych do większości najbardziej popularnych systemów wentylacyjnych. Dzięki temu jest on niezwykle łatwy w montażu, uniwersalny i wygodny w użyciu. Jest to nieduża inwestycja, która niesie ze sobą ogromne korzyści dla komfortu, zdrowia i bezpieczeństwa na długie lata.
wentylator ciągu kominowego rzeszów

Gdzie montować wentylator wyciągowy?

Wentylator ciągu kominowego przyda się szczególnie w miejscach wymagających dodatkowej, mocniejszej wentylacji niż ta, która wystarcza dla budynków mieszkalnych. Jest szczególnie popularny w halach produkcyjnych i magazynowych, warsztatach samochodowych, obiektach inwentarskich, supermarketach, itp. Solidnie wykonany wentylator wyciągowy może pracować bez zarzutu w każdych warunkach, z wysoką wydajnością, bezawaryjnie przez wiele lat. Tego typu wentylator ciągu kominowego świetnie sprawdzi się wszędzie, gdzie z pomieszczenia trzeba wyciągnąć dym, pył i wszelkie szkodliwe dla zdrowia gazy.

Kupując wentylator do komina dymnego należy upewnić się, że wykonany jest solidnie, z odpowiednich materiałów. Nie wystarczy tylko, aby były one dobrej jakości, ale musi to być też tworzywo, które wytrzyma wysokie temperatury i obecność substancji chemicznych w spalinach. W dobrym sklepie z pewnością znajdziesz wentylator kominowy spełniający twoje oczekiwania i potrzeby.


wentylator ciągu kominowego rzeszów

Przygotowujesz się do remontowania komina? Poszukujesz wysokiej jakości systemu kominowego? W naszej ofercie przedstawiamy różnego rodzaju elementy systemów kominowych. Dodatkowo oferujemy nasady kominowe obrotowe, samonastawne, stałe, hybrydowe lub mechaniczne. W sklepie online znajdziesz także duży wybór wkładów kominowych, regulatory ciągu kominowego, czy kompletne kominy dwuścienne w wersji żaroodpornej i kwasoodpornej. Co więcej posiadamy także elementy wentylacji mechanicznej, a także aparaty nawiewne do ogrzewania kominkowego i systemy DGP.

wentylator ciągu kominowego wentylator ciągu kominowego

Oprócz wysokiej jakości produktów w naszym sklepie oferujemy także usługi montażowe. Specjalizujemy się w takich pracach jak rozwiercanie kominówmontaż wkładów kominowych oraz remont przewodów kominowych. Jeśli wewnątrz komina odkłada się nadmierna ilość sadzy lub jeśli przekrój komina jest zbyt mały, aby zastosować piec, należy skorzystać z usługi jaką jest frezowanie komina. Potrzebujesz dodatkowych informacji? Skontaktuj się z naszymi doświadczonymi montażystami. Pomożemy w wyborze odpowiednich produktów z naszego sklepu oraz doradzimy w kwestii montażowych.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry