Wkład kominowy Alufol

Wkład kominowy alufol to specjalny, elastyczny rękaw wielowarstwowy z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów, który służy do uszczelniania i zabezpieczania przewodów spalinowych oraz wentylacyjnych w różnych budowlach: budynkach mieszkalnych, placówkach użyteczności publicznej, przemysłowych i innych, bez względu na kształt i rodzaj komina. Nasze systemy kominowe są niezwykle funkcjonalne i działają sprawnie oraz bezawaryjnie nawet przez wiele lat. Inwestycja w nowoczesne wkłady kominowe jest bardzo opłacalna, szczególnie w porównaniu z kosztami rozbudowywania, przedłużania lub remontowania komina.
kompletne systemy kominowe rzeszów

 

Urządzenie do wyciągu spalin

Chcąc usprawnić działanie naszego komina, możemy zainwestować także w urządzenie do wyciągu spalin. Jest to świetna pomoc w sytuacjach, gdy systemy kominowe nie sprawdzają się w stu procentach tak skutecznie, jak powinny. Urządzenie do wyciągu spalin cofa efekty ciągu wstecznego lub jakichkolwiek problemów z zanieczyszczonym powietrzem wewnątrz pomieszczeń. Jeżeli doświadczamy jakichkolwiek problemów z powracaniem spalin do wnętrza, należy bezzwłocznie się z tym uporać. Odpowiednie wkłady kominowe mogą z tym pomóc. Nasi specjaliści chętnie pomogą znaleźć odpowiednie rozwiązanie do każdej trudnej lub wyjątkowej sytuacji związanej z nieprawidłowym ciągiem komina.

Nowoczesne wkłady kominowe

Wkład kominowy alufol to nowoczesna technologia. Jest to rozwiązanie niedrogie i bardzo efektywne. Tego typu wkłady dopasowują się do przewodów kominowych każdego rozmiaru i kształtu. W związku z tym, nawet przy starym i skomplikowanym budownictwie, nie trzeba rozkuwać kominów, aby usprawnić ciąg. Wkład kominowy alufol powstał właśnie, aby pomóc radzić sobie z tego typu trudnymi sytuacjami. Jest on wodo- i kwasoodporny, gazoszczelny, obojętny chemicznie, nienasiąkliwy, odporny na tarcie i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu, raz zamontowany wkład kominowy alufol świetnie służy przez długie lata. W naszej ofercie znajdą państwo różne ciekawe, sprawdzone i bezpieczne rozwiązania do naprawy, budowy i usprawniania pracy przewodów kominowych.

 

wkład kominowy alufol rzeszów

Posiadasz dom i własny system grzewczy? Musisz zatem pamiętać o regularnych przeglądach kominiarskich. O tym jak często należy je wykonywać mówi ustawa prawa budowlanego. Według niej właściciel budynku jest zobowiązany do przeglądu stanu komina co najmniej raz w roku. Taka kontrola musi być jednak zlecana wykwalifikowanej osobie, która ma specjalne uprawnienia kominiarskie lub budowlane. Jeśli podczas takiej kontroli zostanie rozpoznane uszkodzenie bądź niedrożność komina, właściciel jest zobowiązany do naprawienia usterki. W przypadku braku zniwelowania usterki, podczas kontroli inspektora nadzoru budowlanego może być nałożona kara. Dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie przeglądów i stosowanie się do zaleceń kominiarza.

 

wkład kominowy alufol wkład kominowy alufol

W przypadku, gdy zostanie stwierdzona niedrożność komina, mogą być zlecone prace nie tylko polegające na samym czyszczeniu przewodów. Czasem może być wymagane jego poszerzenie w celu zwiększenia ciągu kominowego. Innym razem konieczny będzie montaż wkładu kominowego, odpowiednio dobranego pod system grzewczy, który jest wykorzystywany. W naszym sklepie znajdziesz szereg produktów wysokiej jakości, przystosowane pod konkretne piece grzewcze. Ponadto oferujemy usługi rozwiercania kominów. Nasi specjaliści doradzą w doborze odpowiednich systemów kominowych. Jeśli potrzebujesz pomocy i szukasz rzetelnej firmy, to zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry