Wkład kominowy kwasoodporny

Wkłady kominowe muszą być odporne nie tylko na wysokie temperatury, ale także na różne związki chemiczne i zanieczyszczenia wydobywające się w procesie spalania, dlatego istnieje wkład kominowy kwasoodporny. Systemy kominowe projektowane są w taki sposób, aby były łatwe i szybkie w montażu. Wysoka jakość wykonania i wykorzystywanych materiałów sprawiają, że montaż wkładów kominowych jest prosty i szybki, gwarantujący pasowanie do siebie wszystkich elementów i skrócenie czasu budowy komina. Wymiana wkładów kominowych na bardziej trwałe lub dostosowane do naszych potrzeb także nie jest kłopotliwa.

kompletne systemy kominowe rzeszów

Montaż wkładów kominowych

Dzisiejsze systemy kominowe są bardzo efektywne i trwałe. Z kolei wkłady kominowe znajdziemy w przeróżnych rodzajach, umożliwiających na dostosowanie ich do naszego typu pieca, komina i budynku. Wkład kominowy Alufol to specjalny wielowarstwowy rękaw służący do uszczelniania i zabezpieczania przewodów kominowych gazowych i wentylacyjnych, bez względu na kształt komina. Ten wkład kominowy kwasoodporny, dzięki swojej giętkiej strukturze, idealnie kopiuje i dostosowuje się do każdego rodzaju przewodu kominowego. Jest to optymalne rozwiązanie przy niestandardowych kształtach przewodów, lub gdy znajdują się w nim zwężenia albo krzywizny. Wkład kominowy alufol jest odporny na gaz, wodę, tarcie, nie nasiąka i jest chemicznie obojętny, a jego gładka powierzchnia znacznie zwiększa ciąg kominowy. Montaż wkładów kominowych tego typu trwa zaledwie godzinę i oszczędza nam czas i koszty związane z remontem kominów.

Wymiana wkładów w kominie

Wymiana wkładów kominowych jest zdecydowanie szybsza i mniej problematyczna niż przebudowa całego komina. Co więcej zwykle tylko to wystarczy, aby przywrócić pełną sprawność kominowi. Wkład kominowy ze stali kwasoodpornej sprawdza się w przypadku kominków i pieców opalanych drewnem, olejem opałowym, gazem. Zapewniają one idealną szczelność i długotrwałość elementów, a także małą awaryjność. Chronią one mury przed szkodliwym działaniem sadzy i kwasów, a także poprawiają ciąg przewodu kominowego, dbając o czystość powietrza w domu i bezpieczeństwo domowników związane ze zmniejszonym stężeniem zanieczyszczeń w pomieszczeniach.

 

wkład kominowy kwasoodporny rzeszów

Oferujemy elementy systemów kominowych wysokiej jakości. Wkłady kominowe, odpowiednio dopasowane i zamontowane, to doskonały sposób na zmniejszenie opłat za ogrzewanie oraz zwiększenie bezpieczeństwa. Stalowe wkłady kominowe montuje się wsuwając jeden odcinek w drugi. Dzięki temu skropliny, powstające w kominie mogą, spływać po ściankach rury, nie wypływając na zewnątrz. Wkład kominowy dobiera się do kotła, z którego korzystamy i rodzaju paliwa jakim jest ogrzewany. Co więcej wkład kominowy można dostosować do kształtu komina i materiału z którego jest zbudowany. W starym budownictwie, gdzie kominy są murowane, doskonałym rozwiązaniem będzie wybór okrągłego wkładu kominowego. Zdarzają się czasem kominy o przekroju prostokąta. Wówczas można do niego dobrać owalny wkład kominowy, który doskonale wpasuje się w kształt komina.

 

wkład kominowy kwasoodporny wkład kominowy kwasoodporny

Wśród elementów systemów kominowych polecamy także wszelkiego rodzaju nasady kominowe – hybrydowe, stałe, czy obrotowe. Wykonane z wysokiej jakości materiałów sprawiają, że są odporne zarówno na kwas i żar, ale także na warunki atmosferyczne. Dzięki temu są one trwałe przez długie lata. Posiadamy nasady kominowe w różnych rozmiarach. Nie wiesz jakie wkłądy lub nasady kominowe wybrać? Szukasz odpowiedniego systemu kominowego do Twojego domu? Jeśli nie wiesz czego szukać w naszym sklepie, skontaktuj się z nami. Doradzimy i pomożemy w wyborze odpowiednich elementów, potrzebnych do zapewnienia odpowiedniego ciągu w kominie i sprawności jego przewodów.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry