Wkłady kominowe

Jeżeli masz w domu stare wkłady kominowe, prawdopodobnie potrzebna będzie wymiana wkładów kominowych. Przestarzałe części mogą powodować wiele zaburzeń w działaniu przewodu kominowego. Może to skutkować powstawaniem ciągu wstecznego, bardzo niebezpiecznego dla zdrowia, bezpieczeństwa, a w skrajnych przypadkach nawet życia domowników. Zjawisko to polega na cofaniu się spalin i innych zanieczyszczeń w głąb pomieszczeń, zamiast wydostawać się na zewnątrz. Dodatkowo, jeżeli mamy stare, popękane lub nieszczelne wkłady kominowe, powoduje to niszczenie się komina, a w konsekwencji może szkodliwie oddziaływać także na resztę budynku.

 

kompletne systemy kominowe rzeszów

 

Rodzaje wkładów kominowych

Odpowiednio dobrany wkład kominowy żaroodporny jest wytrzymały w obliczu nawet skrajnie wysokich temperatur. Nie ulega uszkodzeniu w nawet najbardziej niekorzystnych i trudnych warunkach. Wkład kominowy kwasoodporny nie niszczy się także pod wpływem żadnych szkodliwych substancji wytwarzanych w procesie spalania i reagujących z wodą w kominie. Specjalny, nowoczesny wkład kominowy żaroodporny zwany alufol spełnia wszystkie standardy jakości i bezpieczeństwa, a także sprosta każdym wymaganiom naszych klientów. Ten wkład kominowy kwasoodporny dopasowuje się do przekrojów komina o każdym kształcie, wielkości i długości, nawet w niestandardowych, starych budowlach.

Wymiana wkładów kominowych jeszcze nigdy nie była tak prosta, szybka i tania. Wkłady kominowe typu alufol montuje się bez konieczności rozkuwania komina. Eliminuje to zbędny czas i koszty związane z przebudową oraz remontem kominów sposobem tradycyjnym. Elastyczne wkłady kominowe są bardzo odporne na tarcie, szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, wodę, kwas i gazy, będąc jednocześnie chemicznie obojętnym i nienasiąkliwym. Te wkłady kominowe działają sprawnie przez wiele lat, jest więc to inwestycja na bardzo długi czas, która szybko się zwraca i zapewnia komfort i bezpieczeństwo domowników spowodowane świetnie działającym kominem z dobrym ciągiem, zapewniającym świeże powietrze w domu. Oprócz produktów, nasza firma oferuje także montaż i wymianę wkładów kominowych.


 

wkłady kominowe rzeszów

Technika grzewcza ciągle ewoluuje. Zmieniają się systemy grzewcze, modernizacji ulegają również same piece, które korzystają z coraz to bardziej ekologicznych paliw. Wszelkie zmiany parametrów spalin, takie jak ich temperatura czy ciśnienie, ciągną za sobą konieczność dostosowania do nich komina. Zmieniając piec grzewczy, należy brać pod uwagę że przewody kominowe powinny być również pod niego przystosowane. Dlatego tak ważne jest, aby dopasować komin pod cały system grzewczy. Nie oznacza to jednak, że należy np. całkiem rezygnować z kominów murowanych. Wystarczy je odpowiednio przystosować, chociażby poprzez frezowanie komina i udrożnienie pod konkretny wkład kominowy.

 

wkłady kominowe wkłady kominowe

Nasze wysokiej jakości wkłady kominowe sprawdzą się zarówno przy kotłach kondensacyjnych jak również przy innych nowoczesnych urządzeniach. Wkłady kominowe kwasoodporne stosuje się w przypadku komina murowanego, który jest połączony z piecem gazowym lub olejowym. Z kolei wkłady kominowe żaroodporne będą odpowiednie w przypadku kotłów które są opalane drewnem. W naszej ofercie dostępne są wkłady kominowe stalowe i chromoniklowe. Po więcej informacji odsyłamy do naszego sklepu lub do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry