Wspomagacz ciągu kominowego

Mimo że wiatr jest czynnikiem sprzyjającym ciągu kominowemu, to zbyt słabe, za silne, częste lub nieregularne wiatry mogą go osłabić, a nawet odwrócić. Ciąg wsteczny jest niezwykle groźnym zjawiskiem dla zdrowia i życia domowników. Cofanie się spalin do wnętrza domu zamiast ulatywanie na zewnątrz powoduje, że wdychamy szkodliwe substancje zawarte w dymie. Zastanawiasz się, jak poprawić ciąg kominowy bez konieczności remontu, przebudowy lub rozwiercania komina? z Poniższego artykułu dowiesz się czym jest wspomagacz ciągu kominowego.

Kiedy decydujemy się, żeby kupić wspomagacz ciągu kominowego, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim rodzaj komina, materiał, z którego jest on wykonany, kształt i rozmiar przekroju, oraz typ przewodu. Inny wentylator ciągu kominowego zastosujemy do wentylacji grawitacyjnej, a inny do kominów opalanych gazem lub węglem. Sposoby na to, jak poprawić ciąg kominowy należy dostosować do rodzaju komina w naszym domu, aby uniknąć uszkodzeń i komplikacji.
kompletne systemy kominowe rzeszów

Usprawnienie przepływu powietrza w kominie

Naturalny ciąg kominowy powstaje dzięki różnicy w gęstościach powietrza wewnątrz budynku a w jego zewnętrznym otoczeniu. Czynnikiem, który mocno wpływa na jakość ciągu jest temperatura. Gdy temperatury na zewnątrz w lecie są wysokie, wspomagacz ciągu kominowego zapewnia prawidłową wentylację niezależną od temperatury.

Wspomagacz ciągu w kominie

Aby wentylator ciągu kominowego spełniał swoje zadanie, musi być wykonany z materiałów bardzo dobrej jakości. Systemy kominowe narażone są na bardzo duże temperatury, szkodliwe substancje chemiczne i uszkodzenia mechaniczne, a niewłaściwy materiał może ulec szybkiemu zniszczeniu w rezultacie uszkadzając cały przewód kominowy. Odpowiednio dobrany wspomagacz ciągu kominowego to zdecydowanie najtańszy i najlepszy sposób na usprawnienie wentylacji oraz ciągu w kominie. Jest to bardzo ważne, aby zapewnić odpowiedni przepływ powietrza i prawidłową wentylację. Bez czystego powietrza w domu, mieszkańcy są stale narażeni na wdychanie szkodliwych substancji zagrażających zdrowiu, a długoterminowo nawet życiu.

 

wspomagacz ciągu kominowego rzeszów

Przewody kominowe z upływem lat ulegają zniszczeniu. Wnętrze komina jest bowiem stale nastawiane na działanie szkodliwych substancji smolnych i wysokich temperatur. W kominie zaczynają pojawiać się niewielkie pęknięcia, w które wpadająca woda zaczyna doprowadzać do większych zniszczeń. Dlatego warto wykonywać częste przeglądy kominowe, aby stwierdzić jak duże jest zniszczenie i czy konieczne będzie frezowanie komina w celu poszerzenia jego średnicy i zamontowania odpowiedniego wkładu żaroodpornego. Rozwiercanie kominów najczęściej przeprowadzane jest w starym budownictwie, aby dostosować szerokość jego wlotu do nowoczesnych wkładów kominowych. Obecnie ich różnorodność jest tak duża, że każdy na pewno znajdzie odpowiedni element dostosowany do swojego systemu kominowego.

 

wspomagacz ciągu kominowego wspomagacz ciągu kominowego

Jakie są etapu remontu komina? Przede wszystkim na samym początku należy zlecić jego czyszczenie. Następnie warto sprawdzić szczelność ścian przewodu kominowego. Należy przeprowadzić test poprzez sprawdzenie czy z kratek wentylacyjnych nie ulatnia się dym w momencie gdy wszystkie drzwiczki pieca zostaną zamknięte. Dobrze jest również sprawdzić stan komina wystającego nad dach. Wszystkie te czynności dobrze jest zlecić doświadczonemu specjaliście, który odpowiednio podejdzie do każdego rodzaju komina. Poprawne ustalenie szczegółów dotyczących ewentualnego remontu, pozwoli dokładnie dobrać plan działania. Obecnie nowoczesne systemy kominowe są trwałe na wszelkie warunki atmosferyczne i działanie szkodliwych substancji. Warto więc zawczasu sprawdzić stan komina i wymienić niezbędne części na nowe.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry