Każdy komin może skorzystać z dodatkowych systemów wspomagających jego ciąg. Jest to szczególnie korzystne dla starych budynków, w których przewody są nieregularne, zawiłe, czasem zatkane przez lata niedokładnego czyszczenia. Wywietrzak do komina montuje się bardzo łatwo. Jego konstrukcja specjalnie ma na uwadze prostotę i uniwersalność, aby pasował do różnych typów kominów. Takie systemy kominowe nadają się zarówno do domów jedno i wielorodzinnych, jak i na potrzeby przemysłowe dużych pomieszczeń
Specjalne stałe nasady i systemy kominowe usprawniające ciąg to urządzenia wykorzystujące energię kinetyczną wiatru, aby wspomóc ciąg kominowy w przewodzie. Wywietrzak dachowy cagi wytwarza sprzyjający układ ciśnień, korzystny dla ruchu powietrza w przewodzie kominowym. Można go montować na wylotach kominowych o różnym działaniu: grawitacyjnym, wentylacyjnym, spalinowym (suchym). Stały wywietrzak cagi to cylindryczne urządzenie o przekroju okrągłym, z różnymi średnicami do wyboru. Wykonane jest najczęściej z blachy ocynkowanej lub chromoniklowej.
Poprawa ciągu kominowego
Wywietrzak dachowy cagi jest bardzo odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz wysokie temperatury spalania. Doskonale równoważy ciąg przy dużych zawirowaniach powietrza w wylocie kominowym, silnych i częstych wiatrach oraz niekorzystnym usytuowaniu budynku w terenie. Wywietrzak do komina to nieduża inwestycja, która pozwala na znaczne usprawnienie działania wentylacji w domu. Jest to znacznie szybszy i tańszy sposób niż remont lub przebudowa słabo działającego komina.
Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala na znakomitą znajomość potrzeb naszych klientów i stale udoskonalanie pełnionych usług i dostępnych produktów. Wywietrzak CAGI, jak wszystkie inne systemy kominowe w naszej ofercie, wykonany jest z materiałów wysokiej jakości, odpornych na szkodliwe warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Wywietrzak dachowy cagi to uniwersalna nasada kominowa – niezwykle popularny wybór wśród naszych klientów.
Przeglądy kominiarskie należy wykonywać systematycznie. Dzięki temu znamy stan komina i możemy w odpowiednim momencie zadecydować o jego czyszczeniu lub gruntownym remoncie. Oczywiście przegląd taki powinien być wykonywany przez specjalistę. Jest to o tyle ważne, że wówczas mamy pewność, że taki przegląd przebiegł prawidłowo i bezpiecznie. O konieczności systematycznego przeglądu nie trzeba przekonywać. Przekonać do tego powinno przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców domu.
O tym jak często powinny być wykonywane przeglądy kominów mówi specjalna ustawa. Przepisy nakazują, aby taki przegląd był wykonywany raz w roku. Oprócz samego przeglądu istotne jest również regularne czyszczenie komina i udrażnianie przewodów kominowych. Częstotliwość takich czynności reguluje Krajowa Izba Kominiarzy. I tak też co trzy miesiące należy wykonywać czyszczenie w przewodach od palenisk opalanych stałym paliwem. Z kolei co pół roku w przypadku palenisk opalanych paliwem gazowym lub płynnym. Warto pamiętać o okresowych przeglądach, gdyż warunkuje to bezpieczeństwo i zdrowie naszych najbliższych.