Wywietrzak dachowy CAGI

Każdy komin może skorzystać z dodatkowych systemów wspomagających jego ciąg. Jest to szczególnie korzystne dla starych budynków, w których przewody są nieregularne, zawiłe, czasem zatkane przez lata niedokładnego czyszczenia. Wywietrzak do komina montuje się bardzo łatwo. Jego konstrukcja specjalnie ma na uwadze prostotę i uniwersalność, aby pasował do różnych typów kominów. Takie systemy kominowe nadają się zarówno do domów jedno i wielorodzinnych, jak i na potrzeby przemysłowe dużych pomieszczeń

Specjalne stałe nasady i systemy kominowe usprawniające ciąg to urządzenia wykorzystujące energię kinetyczną wiatru, aby wspomóc ciąg kominowy w przewodzie. Wywietrzak dachowy cagi wytwarza sprzyjający układ ciśnień, korzystny dla ruchu powietrza w przewodzie kominowym. Można go montować na wylotach kominowych o różnym działaniu: grawitacyjnym, wentylacyjnym, spalinowym (suchym). Stały wywietrzak cagi to cylindryczne urządzenie o przekroju okrągłym, z różnymi średnicami do wyboru. Wykonane jest najczęściej z blachy ocynkowanej lub chromoniklowej.

 

kompletne systemy kominowe rzeszów

Poprawa ciągu kominowego

Wywietrzak dachowy cagi jest bardzo odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz wysokie temperatury spalania. Doskonale równoważy ciąg przy dużych zawirowaniach powietrza w wylocie kominowym, silnych i częstych wiatrach oraz niekorzystnym usytuowaniu budynku w terenie. Wywietrzak do komina to nieduża inwestycja, która pozwala na znaczne usprawnienie działania wentylacji w domu. Jest to znacznie szybszy i tańszy sposób niż remont lub przebudowa słabo działającego komina.

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala na znakomitą znajomość potrzeb naszych klientów i stale udoskonalanie pełnionych usług i dostępnych produktów. Wywietrzak CAGI, jak wszystkie inne systemy kominowe w naszej ofercie, wykonany jest z materiałów wysokiej jakości, odpornych na szkodliwe warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Wywietrzak dachowy cagi to uniwersalna nasada kominowa – niezwykle popularny wybór wśród naszych klientów.


e-kominy systemy kominowe rzeszów

Przeglądy kominiarskie należy wykonywać systematycznie. Dzięki temu znamy stan komina i możemy w odpowiednim momencie zadecydować o jego czyszczeniu lub gruntownym remoncie. Oczywiście przegląd taki powinien być wykonywany przez specjalistę. Jest to o tyle ważne, że wówczas mamy pewność, że taki przegląd przebiegł prawidłowo i bezpiecznie. O konieczności systematycznego przeglądu nie trzeba przekonywać. Przekonać do tego powinno przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców domu.

 

O tym jak często powinny być wykonywane przeglądy kominów mówi specjalna ustawa. Przepisy nakazują, aby taki przegląd był wykonywany raz w roku. Oprócz samego przeglądu istotne jest również regularne czyszczenie komina udrażnianie przewodów kominowych. Częstotliwość takich czynności reguluje Krajowa Izba Kominiarzy. I tak też co trzy miesiące należy wykonywać czyszczenie w przewodach od palenisk opalanych stałym paliwem. Z kolei co pół roku w przypadku palenisk opalanych paliwem gazowym lub płynnym. Warto pamiętać o okresowych przeglądach, gdyż warunkuje to bezpieczeństwo i zdrowie naszych najbliższych.

Shopping Cart
Przewiń do góry