Wywietrzak do komina

Nasze systemy kominowe nie zawsze działają tak, jak powinny. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest wywietrzak do komina. Jest to naprawdę niewielka inwestycja, która może znacznie poprawić ciąg w przewodzie kominowym. Co więcej, daszek wywietrznikowy zapobiega wpadaniu jakichkolwiek zanieczyszczeń do wnętrza komina. Specjalna nasada kominowa „wywietrzak” sprawia, że w przewodzie kominowym nie zagnieżdżą się żadne ptaki, których obecność często powodu zatykanie się wylotu spalin z wnętrza domu.

Zalety wywietrzaków kominowych

Istnieją różne sposoby, dzięki którym można usprawnić systemy kominowe. Wywietrzak do komina to jeden z bardziej popularnych rozwiązań:
– w znacznym stopniu poprawia działanie instalacji grawitacyjnej,
– wpływa pozytywnie także na stabilność ciągu,
– odpowiada za utrzymanie stałego poziomu wymiany powietrza,

– chroni przewody spalinowe przed niekorzystnym działaniem warunków zewnętrznych i opadów atmosferycznych.

wywietrzak do komina rzeszów

Wspomagacz ciągu kominowego

Aby wszystkie te funkcje zostały zachowane i żeby daszek wywietrznikowy działał poprawnie należy zadbać o to, aby wszelkie wspomagacze ciągu kominowego, które zakupimy były wykonane z najwyższej jakości materiałów. Ważny jest też tutaj rodzaj tworzywa, ponieważ nie każde dobrze znosi wysokie temperatury oraz substancje chemiczne wydzielane przy spalaniu.

W celu odpowiedniego dobrania nasady do naszego komina, musimy znać jego dokładne parametry. Przede wszystkim rodzaj, tworzywo z jakiego wykonany jest przewód oraz wywietrzak, kształt podstawy nasady, średnica przewodu kominowego. Dopiero uwzględniając wszystkie te rzeczy, możemy skupić się na wyborze konkretnego modelu według własnego gustu. Nasada kominowa może mieć różne wyglądy, a wybór spośród nich to kwestia estetyki. Kryteria techniczne muszą zostać spełnione, aby komin działał sprawniej niż na początku. W przeciwnym razie ciąg może się pogorszyć lub całkowicie zablokować.


wywietrzak do komina rzeszów

Marka E-Kominy zajmuje się dystrybucją systemów kominowych najwyższej jakości. Oprócz pełnych systemów kominowych, sprzedaje także: nasady kominowe, wentylatory usprawniające ciąg w kominie, a także takie elementy jak chociażby daszek wywietrznikowy. Ten ostatni to niezwykle ważny element, którego zadaniem jest ochrona całego przewodu kominowego przed deszczem lub śniegiem. Dodatkowo osłania przewód przed zagnieżdżaniem się ptaków, co wbrew pozorom może stanowić spory problem. Swoje zastosowanie daszek wywietrznikowy znajduje w zabudowie przewodów kominowych i wentylacyjnych o działaniu grawitacyjnym. Montowany jest na zakończeniach rurowych przewodu kominowego.

wywietrzak do komina wywietrzak do komina

Każdy element systemu kominowego spełnia bardzo ważne funkcje. Nie inaczej jest w przypadku wentylatora wyciągowego, którego zadaniem jest „wyciąganie” powietrza z budynku na zewnątrz. Praca takiego wentylatora może być napędzana elektrycznie, dzięki czemu w jego pracy nie są istotne warunki atmosferyczne. Wentylator wyciągowy jest montowany zamiast kratki wentylacyjnej we wlocie kanały wentylacyjnego. Wśród produktów z kategorii wentylacja, warto zwrócić uwagę na stabiler, czyli  stabilizator wentylacji. Reguluje on poziom powietrza dostającego się do pomieszczenia. Więcej o dostępnych produktach do wentylacji znajdziesz w dziale „Wentylacja„.

Shopping Cart
Przewiń do góry