Zwiększenie ciągu kominowego

Efektywność działania komina, jeżeli nie jest wspomagana, z czasem niestety spada. Brak regularnego czyszczenia i przeglądów, warunki atmosferyczne, nieprawidłowa konstrukcja i rodzaj spalanego paliwa mają szkodliwy wpływ na prawidłowe działanie przewodów kominowych. Na szczęście zwiększenie ciągu kominowego nie jest trudne ani kosztowne, a sposobów na to jest wiele. Najbardziej popularnym sposobem na wspomaganie ciągu kominowego jest deflektor dachowy, który montuje się na wykończeniu komina. Innym sprawdzonym sposobem jest także wentylator wyciągowy, który usprawnia wentylację grawitacyjną, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Wentylator wyciągowy zasilany energią elektryczną montowany jest na czapie kominowej. Sprawna wentylacja zapewnia zdrowe, świeże powietrze o każdej porze roku.

zwiększenie ciągu kominowego rzeszów

 

Deflektory dachowe

Zwiększenie ciągu kominowego przez nasady kominowe jest skuteczne i praktyczne. Nie wymaga kosztownej i czasochłonnej przebudowy ani remontu komina, aby zwiększyć jego sprawność. Deflektor dachowy znajdziemy na rynku w różnych kształtach i rozmiarach, z czego każdy ma inne właściwości:
– deflektor cylindryczny – jego dużą zaletą jest ochrona przed opadami i dostawaniem się jakichkolwiek zanieczyszczeń z zewnątrz do komina, oraz oczywiście wspomaganie ciągu kominowego. Przekształca on energię wiatru w podciśnienie w kominie, skutecznie stabilizując ciąg kominowy. Zwiększenie ciągu kominowego tym sposobem jest bardzo efektywne, sprawdza się przy każdym rodzaju komina, bez względu na panujące warunki atmosferyczne.
– deflektor humbert – ma kształt litery H. Zabezpiecza wylot systemu wentylacyjnego przed wszelkimi opadami atmosferycznymi i zanieczyszczeniami oraz niekorzystnym działaniem wiatrów. Deflektor humbert może być stosowany do przewodów wentylacyjnych oraz gazowych. Dostępny jest w różnych wariantach grubości i średnicy. Dodatkowo jest wytrzymały, z wysokiej jakości materiałów, stanowi jednocześnie wspomaganie ciągu kominowego oraz efektowne wykończenie komina.

zwiększenie ciągu kominowego rzeszów

Odpowiednia wentylacja w budynku wpływa korzystnie na nasze zdrowie i komfort w pomieszczeniu w, którym aktualnie się znajdujemy. Zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach sporo czasu spędza się w zamkniętych pomieszczeniach. Istnieje jednak kilka rodzajów tego typu wentylacji, które mają na celu wymianę zużytego powietrza na świeże. Jednym z rodzajów jest wentylacja mechaniczna polegająca na wymuszonym przepływie powietrza.

zwiększenie ciągu kominowego zwiększenie ciągu kominowego

Wentylacja mechaniczna jest najczęściej stosowana z powodu ograniczonego działania wentylacji naturalnej, która uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Wentylacja mechaniczna to typ wentylacji wymuszonej, gdyż powietrze wymieniane jest na skutek działania urządzenia wentylacyjnego. Jest to możliwe przez zastosowanie odpowiedniego mechanizmu, gdyż w ten sposób mamy możliwość dowolnej kontroli i sterowania systemem wentylacji dzięki temu w inteligentny sposób mamy dostęp do świeżego powietrza. Sprawdź nasze produkty w sklepie internetowym. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego systemu kominowego to zapraszamy do kontaktu.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry