Adaptacja kominów do pieców kondensacyjnych

Przeróbki instalacji kominowej nie należą do najprostszych ani tanich zabiegów. Jednak jeżeli przeprowadzamy renowację ogrzewania domu, adaptacja kominów do pieców kondensacyjnych jest konieczna, aby komin był wytrzymały na warunki, w których się znajduje, oraz aby zapewnić dobry ciąg przewodu kominowego. Układ odprowadzania spalin pieców kondensacyjnych musi być odpowiednio szczelny i przystosowany do tego typu pracy.

Wymiana starego pieca na kondensacyjny to duża inwestycja. Z tego powodu warto pomyśleć o tym, jak dostosować komin, aby mógł on w pełni wykorzystać potencjał nowego urządzenia. Wymiana komina na nowy lub adaptacja starego do nowych warunków to zatem konieczność. Jakie są więc najważniejsze elementy przy takiej adaptacji? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że kondensacyjne piece ciepła mają inną charakterystykę spalania niż tradycyjne piece. Kondensat można porównać do wody, która jest produktem spalania.

Adaptacja kominów do pieców kondensacyjnych zawiera obróbki kominów, które przystosują je do nieco innego typu pracy. Najważniejsze jest, aby przewód był szczelny i kwasoodporny. Temperatura spalin nie jest tak wysoka, jak przy tradycyjnych piecach, przez co często w przewodach kominowych skrapla się para wodna, która w kontakcie z siarką tworzy niebezpieczne, agresywne skropliny, które z łatwością zniszczyłyby cegłę i zaprawę murarską. Dlatego
przeróbki instalacji kominowej pod piece kondensacyjne muszą być wykonywane ze szczelnych i wytrzymałych materiałów.
kompletne systemy kominowe rzeszów

 

Przeróbki instalacji kominowej

Oprócz tego, adaptacja kominów do pieców kondensacyjnych czasem wymaga przedłużenia komina lub powiększenia średnicy komina. Tego typu obróbki kominów dodają nieco więcej komplikacji, ale nowoczesne sposoby i technologie znacznie usprawniają pracę specjalistycznym firmom. Renowacja przewodów rozpoczyna frezowanie komina, które jest konieczne, aby wyrównać wszelkie nierówności w ciągu wentylacyjnym, które mogły się wytworzyć przez lata eksploatacji, przeciążeń i oddziaływań wysokich temperatur. Rozwiercanie komina jest też konieczne, aby pozbyć się wszelkich ewentualnych ciał obcych lub pozostałości po spalaniu.

Dopiero po dokładnym oczyszczeniu możliwe jest 
powiększanie średnicy komina lub przedłużenie komina. Przeróbki instalacji kominowej muszą być dostosowane do warunków panujących w danym budynku i jego otoczeniu oraz do rodzaju pieca, jaki się tam znajduje. Co sprawdzi się w jednym przypadku, niekoniecznie zadziała w drugim. Dlatego przed podjęciem decyzji i remoncie systemu kominowego warto zasięgnąć porady ekspertów. Skontaktuj się z nami – doradzimy które rozwiązanie będzie najbardziej optymalne do danego przypadku.

e-kominy systemy kominowe rzeszów
Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu montażu i naprawy kominów dla każdego. Specjalizujemy się w poprawie ciągów kominowych w stałych instalacjach, jak i projektowaniu nowych, sprawnych i bezpiecznych przewodów kominowych, które będą działać bez zarzutu przez wiele lat. Jeśli interesuje cię przedłużenie komina, wyposażenie go w nasady kominowe stałe lub zwiększenie ciągu kominowego, pomożemy ci wybrać idealne rozwiązanie i produkty najlepiej dopasowane do budowy twojego domu i komina.

 

Nasady kominowe stałe to najtańszy, a zarazem bardzo skuteczny sposób na szybką poprawę ciągu w przewodzie kominowym. Dostępnych jest wiele modeli, spośród których można wybierać najlepszy do swojego domu. Oprócz wspomagania wentylacji, nasady kominowe stałe zapobiegają dostawaniu się jakichkolwiek zanieczyszczeń do komina oraz uniemożliwiają wiatrowi niekorzystnie działać na jednostajny ciąg kominowy. Przedłużenie komina to także popularny sposób na wspomaganie ciągu kominowego bez konieczności jego całkowitej przebudowy. Nasza firma pomoże ci sprawnie i szybko polepszyć sprawność twojego komina, dobierając najlepsze rozwiązanie do preferencji i budżetu klienta.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry