Montaż wkładów kominowych

Oprócz sprzedaży różnych typów i rozmiarów systemów kominowych i nakładek kominowych, oferujemy także montaż wkładów kominowych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, nie trzeba rozkuwać całego komina, co może być uciążliwe, drogie i długo trwać. Ich montaż trwa zaledwie kilka godzin, jest bezpieczny i nieuciążliwy dla mieszkańców. Jeżeli jest to konieczne, wykonujemy także frezowanie kominów. Jest to przydatny zabieg przy zapchanych lub zbyt małych średnicach kominów, polegający na rozwiercaniu przewodów kominowych w celu zwiększenia ich średnicy.
Montaż wkładów kominowych nie jest prosty i nie należy zabierać się za tą czynność samodzielnie. Zaufana, wyszkolona firma zapewni bezpieczny montaż nasad kominowychwkładów lub frezowanie kominów. Naprawa kominów także należy do zakresu usług tego typu firm. Jeżeli więc doświadczamy wszelkiego rodzaju problemów z kominem w domu, należy bez wahania zadzwonić do naszej firmy, by skorzystać z profesjonalnych usług. Montaż wkładów kominowych jest niezbędny dla każdego murowanego komina, który ma mieć podłączony kocioł gazowy lub olejowy. Używając dobrej jakości materiałów i narzędzi oraz zatrudniając wyszkolonych fachowców, możemy mieć pewność, że naprawa kominów nie będzie nam potrzebna, a komin będzie wytrzymały, z dobrym ciągiem przez długie lata.

Za montaż wkładów kominowych można zabrać się dopiero wówczas, gdy przewód kominowy jest dokładnie oczyszczony. Następnie, wprowadza się do niego specjalny wkład zrobiony ze stali żaroodpornej kwasoodpornej. Dzięki temu, wkład nie niszczy się na skutek spalin ani wysokiej temperatury. Montaż wkładów kominowych, oprócz samego wkładu, zawiera też sprzęt taki jak: rury, łączniki, wyczystkę oraz specjalny element odprowadzający kondensat.

kompletne systemy kominowe rzeszów

Rozwiercanie kominów

Frezowanie kominów polega na rozwiercaniu ich do odpowiedniej średnicy. Jest to najlepszy sposób na przygotowanie komina do instalacji specjalnych wkładów żaroodpornych, bez konieczności inwestowania w drogie i trudne usługi związane z tradycyjną przebudową kominów. Frezowanie kominów pozwala na osiągnięcie znacznie lepszego przepływu spalin.

Montaż nasad kominowych jest konieczny, aby zapewnić stały ciąg, bez zaburzeń. Nasada kominowa stała instalowana jest na szczycie komina i ma za zadanie stabilizować i poprawić ciąg kominowy w przewodach. Generator ciągu kominowego wytwarza ciśnienie w przewodzie kominowym przez stworzenie strumienia powietrza w przewodzie bocznym. Dzięki temu, generator ciągu kominowego usprawnia ciąg, nie pozwalając na blokowanie przewodu. Dobrej jakości stała nasada kominowa jest, dzięki sposobie działania, odporna na wysokie temperatury, na które jest stale narażona.

montaż wkładów kominowych rzeszów

Frezowanie kominów oraz montaż wkładów kominowych to specjalność naszej firmy. Są to świetne sposoby na usprawnienie pracy komina i zwiększenie jego przekroju, bez konieczności jego przebudowy. Nie zmienia się przy tym także nic w zewnętrznym wyglądzie komina. Dzięki czemu nie jest konieczny długi i kosztowny remont budynku. Nasza firma z wieloletnim doświadczeniem w branży oferuje szybkie i sprawne usługi w znakomitej jakości i przystępnej cenie. Oferowany przez nas wkład kominowy kwasoodporny jest szczelny i wytrzymały na wszystkie szkodliwe substancje. Szczególnie na te, które wytwarzane są w procesie spalania wewnątrz przewodu kominowego.

montaż wkładów kominowych montaż wkładów kominowych

Wkład kominowy żaroodporny zniesie skrajnie gorące i zimne temperatury, przez co znakomicie nadaje się do warunków panujących w naszym kraju. Połączenie tych dwóch właściwości w jednym produkcie stwarza wkłady kominowe najwyższej jakości, które są niezwykle popularne wśród naszych klientów. Wkład kominowy kwasoodporny i żaroodporny montowany w poszerzonym przewodzie kominowym sprawi, że ciąg będzie tak dobry, jak w nowym, sprawnym kominie. Dodatkowo utrzyma się w takim standardzie przez wiele lat intensywnego użytkowania.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry