Alufol

Wkłady kominowe Alufol

Wkład kominowy typu Alufol jest przeznaczony do ochrony wnętrza przewodu kominowego przed agresywnym działaniem spalin gazu ziemnego o temperaturze do 160°C.
Doskonale nadaje się również do uszczelniania przewodów wentylacyjnych.

Alufol – co to jest?

Wkład kominowy Alufol to elastyczny rękaw wielowarstwowy służący do uszczelniania i zabezpieczania przewodów spalinowych i wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej, przemysłowych i innych, niezależnie od kształtu przewodu kominowego.

Wkład kominowy Alufol dokładnie kopiuje kształt przewodu kominowego, dlatego zastosowanie metody Alufol pozwala zachować dotychczasowy przekrój kanału spalinowego lub wentylacyjnego. Dużym atutem wkładów kominowych Alufol jest możliwość ich stosowania w przewodach kominowych z miejscowymi krzywiznami oraz przewężeniami, unikając w ten sposób uciążliwych dla mieszkańców robót budowlanych prowadzonych wewnątrz budynków, jak rozkucia, przebicia czy przemurowania.

Wkład kominowy Alufol jest kwasoodporny, gazoszczelny, wodoszczelny, chemicznie obojętny, nienasiąkliwy, odpowiednio odporny na tarcie, z wyjątkiem stalowych strun i szczotek. Gładka powierzchnia wkładu kominowego Alufol znacząco zwiększa ciąg kominowy. Okres trwałości wkładu kominowego Alufol został określony na podstawie badań i doświadczeń, na co najmniej 20 lat. Montaż wkładu Alufol trwa około jednej godziny i eliminuje wszelkie uciążliwe roboty budowlane związane z przebudową i remontem kominów systemem tradycyjnym.

Wkład Kominowy Alufol – Elastyczny Rękaw do Komina

W ostatnim czasie elastyczny rękaw do komina Alufol ma duże zastosowanie jako uszczelnienie przewodu powietrznego w kominach do pieców kondensacyjnych. Rękaw Alufol umożliwia zabezpieczenie przewodu powietrznego przed zanieczyszczeniami typu piasek, kawałki zaprawy chroniąc turbinę pieca kondensacyjnego przed mechanicznym uszkodzeniem.

Sprzedaż wkładów kominowych Alufol realizujemy na terenie całej Polski. Dostarczamy je w ciągu 2 dni od złożenia zamówienia. Poza sprzedażą wkładów do kominów realizujemy również montaż wkładów kominowych, naprawy kominów, uszczelnianie komina na terenie 5 woj. takich jak podkarpackie, świętokrzyskie, podlaskie, lubelskie, małopolskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie w tym Lublina, Warszawy, Kielc, Olsztyna, Białegostoku, Przemyśla, Rzeszowa, Elbląga, Ostródy, Krakowa, Tarnowa, Tarnobrzega.

Wymiary wkładów Alufol:

  • obwód przewodu kominowego do 60 cm (np. przekrój 140×140, 150×150, o150),
  • obwód przewodu kominowego do 90 cm (np. przekrój 140×270),
  • obwód przewodu kominowego do 120 cm,
  • obwód przewodu kominowego do 150 cm,
  • obwód przewodu kominowego do 180 cm,
  • maksymalna długość pojedynczego odcinka wkładu kominowego Alufol może wynosić 40 mb.

Pliki do pobrania:

Shopping Cart
Przewiń do góry