Aparat nawiewny do kominka

Aparat nawiewny do kominka to produkt, który ma za zadanie rozprowadzenie ciepłego powietrza z kapy znajdującej się nad paleniskiem kominka, bezpośrednio i równomiernie do wszystkich pomieszczeń mieszkalnych. Aparat nawiewny ma izolowaną termicznie i akustycznie turbinę nadmuchującą czyste, ciepłe powietrze do pomieszczeń. Wbudowany w aparat termostat automatycznie wyłącza urządzenie kiedy temperatura osiąga daną wartość, ustaloną wcześniej przez użytkownika.
Staranne wykonany aparat nawiewny do kominka zapewnia, że tego typu wentylacja mechaniczna jest trwała i wytrzymała, z wieloletnim okresem użytkowania.
kompletne systemy kominowe rzeszów

Mechaniczny wentylator kominowy

Wentylator do komina dymnego to produkt, w który powinniśmy zainwestować nawet jeżeli nie doświadczaliśmy wcześniej żadnych problemów z funkcjonowaniem komina. Przewody kominowe z czasem się zapychają, a ich wydajność spada. Szczególnie w przypadku gdy komin jest zbyt krótki, ma za mały przekrój, lub w okolicy panują niekorzystne warunki atmosferyczne, Mechaniczny wentylator do komina dymnego i liczne dostępne na rynku nasady kominowe zapobiegają powstawaniu niebezpiecznego ciągu wstecznego i usprawniają pracę komina.
Aby zadbać o zdrowy przepływ powietrza w domu, może być nam potrzebny nawietrzak ścienny. Okrągły nawietrzak ścienny doprowadza świeże powietrze do wnętrza domu. Montuje się go w ścianie, zazwyczaj w okolicach okna. Nawietrzak ścienny jest niezwykle przydatny, gdy szczelność budynku jest zbyt duża i uniemożliwia dostateczną wentylację pomieszczeń. Okrągły nawietrzak ścienny z grzałką jest szczególnie przydatny w okresie zimowym, kiedy pozwala na swobodną wymianę powietrza bez utraty energii cieplnej z pomieszczeń.

aparat nawiewny do kominka rzeszów

W naszej ofercie znajdziesz wszystkie najpopularniejsze sposoby na zwiększenie ciągu kominowego. Wykonujemy montaż wkładów kominowych, jak i frezowanie kominów. Możesz zaufać nam z każdym etapem montowania komina od zera lub oczyszczenia i usprawnienia działającego komina w starym budownictwie albo remontu przewodu kominowego.

 

aparat nawiewny do kominka aparat nawiewny do kominka

 

Rozwiercanie i frezowanie kominów do wymaganej średnicy to nasza specjalność. Taki zabieg pozwala zachować dobry stan istniejącego przewodu kominowego w budynku i niweluje konieczność czasochłonnego i kosztowego remontu komina. Frezowanie kominów to idealne rozwiązanie poszerzające istniejący przekrój komina bez naruszania jego zewnętrznej konstrukcji. Ponadto jest to rozwiązanie niskim kosztem i znacznie usprawniające jego parametry odprowadzania spalin. Od jego prawidłowego działania zależy zdrowie i bezpieczeństwo przebywających wewnątrz osób – nie należy więc bagatelizować sprawy. Zwiększenie ciągu kominowego w zapchanych lub słabo działających przewodach jest konieczne, aby zapobiec powstaniu niebezpiecznego ciągu wstecznego.

Shopping Cart
Przewiń do góry