Jak zbudować system wentylacji hybrydowej?

jak zbudować system wentylacji hybrydowejPrawie wszyscy mamy świadomość tego, że prawidłowo działająca wentylacja to prawdziwy niezbędnik, jeżeli chcemy czuć się dobrze i być zdrowymi. Z tego też powodu w branży szuka się nowych rozwiązań, które będą spełniały wszystkie oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jednym z nich jest wentylacja hybrydowa, która pozwala na funkcjonowanie wentylacji grawitacyjnej w budynku, ale uruchamia się w momencie, gdy jest ona niewystarczająca. W takim razie jak zbudować system wentylacji hybrydowej?

Rozwiązania wentylacji hybrydowej zakładają sytuację, w której wentylacja naturalna jest wspomagana przez niskociśnieniowe wentylatory o specjalnej konstrukcji. Na szczycie kanałów wentylacji naturalnej montowane są hybrydowe nasady kominowe, które charakteryzują się niskim podciśnieniem wytwarzanym w kanałach wywiewnych.

Zwiększenie ciągu kominowego i wentylacyjnego

Rolą nasad hybrydowych jest usuwanie powietrza z budynku. Dlatego należy zapewnić dopływ świeżego powietrza z zewnątrz. W przeciwnym razie nasady nie będą działały prawidłowo lub może dojść do odwrócenia ciągu w kanałach. Stworzenie odpowiedniego nawiewu powietrza do budynku to gwarancja, że wentylacja hybrydowa nie będzie żadnym zagrożeniem.

jak zbudować system wentylacji hybrydowej

Turbowent, obrotowa nasada kominowa

Ciekawostką jest nasada Turbowent hybrydowy. Jest to zmodyfikowana i ulepszona wersja stosowanej od kilku lat nasady wentylacyjnej Turbowent. Jej konstrukcja została opracowana z myślą o zapewnieniu stałej siły w kanale wentylacyjnym. Niezależnie od kierunku, siły czy rodzaju wiatru, turbina nasady obraca się zawsze w tę samą stronę. Ponadto jest ona wyposażona w silnik o niewielkiej mocy sprzężony z głównym elementem obrotowym, a jego zadaniem jest stabilizacja ciągu w kanale.

Z pewnością każdy z trzech systemów wentylacyjnych ma swoje wady oraz zalety, a co za tym idzie – przeciwników i zwolenników. Trzeba jednak przyznać, że wentylacja hybrydowa z roku na rok staje się coraz powszechniejsza i wielu architektów oraz projektantów chętnie sięga po takie rozwiązanie. Warto zatem uzupełnić swoją wiedzę na ten temat, aby być ”na bieżąco”. Jeśli nadal masz pytania odnośnie tego jak działa system wentylacji hybrydowej, to skontaktuj się z nami. Podpowiemy i pomożemy dobrać odpowiednie elementy dopasowane do Twojego przypadku.

Shopping Cart
Przewiń do góry