Nasada wentylacyjna Turbowent

W przypadku niesprawnie działających przewodów kominowych najlepszym sposobem na ich tanią naprawę jest nasada wentylacyjna turbowent. Jej unikalny kształt umożliwia instalację na kominach z przewodami wentylacyjnymi, które są umiejscowione bardzo blisko siebie. Turbowent hybrydowy solarny dynamicznie wykorzystuje siłę wiatru, aby wspomagać ciąg kominowy. Bez względu na nasilenie, kierunek czy rodzaj wiatru, nasada wentylacyjna turbowent stale obraca się w tym samym kierunku i z tą samą prędkością.
Tego typu nasady kominowe hybrydowe zwykle montowane są na wylotach kominowych wentylacji grawitacyjnej, przede wszystkim w budownictwie jedno i wielorodzinnym. Unikalna konstrukcja nasady pozwala na umiejscowienie ich na przewodach bardzo blisko siebie. Turbowent hybrydowy solarny nie musi być zasilany dodatkowym prądem – wystarcza na to energia słoneczna, a oryginalny sposób montażu pozwala na instalację bez specjalistycznych narzędzi.
kompletne systemy kominowe rzeszów

Hybrydowe nasady kominowe

Nasada wentylacyjna turbowent to energooszczędna i ekologiczna wentylacja budynków. Nasady kominowe hybrydowe stosuje się:
– do wentylacji grawitacyjnej wywiewnej
– przy zawirowaniach powietrza niekorzystnie usytuowanych kominów
– w domach wśród niekorzystnego ukształtowania terenu oraz przy silnych i częstych wiatrach
– gdy ciąg kominowy nie jest ustabilizowany lub jest zbyt mały
– do budowy systemów wentylacji hybrydowej.
Nasada wentylacyjna turbowent to system bazujący na przewodach grawitacyjnych, ale jego działanie wspomaga praca urządzań mechanicznych. Dzięki temu, jest to najbardziej skuteczny system wentylacji dla domów prywatnych, a także dużych budynków przemysłowych. Jest to bardzo oszczędny, a jednocześnie skuteczny system wentylacji. Ich niska cena i duża efektywność sprawiają, że jest to najczęściej wybierany wspomagacz ciągu kominowego na rynku.
W naszej firmie dokładamy wszelkich starań, aby każdy produkt był jak najwyższej jakości oraz spełniał wszystkie wymagania klienta i standardy jakości. Nasady kominowe hybrydowe są odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne i otarcia mechaniczne.

 

nasada wentylacyjna turbowent

Istnieje wiele sposobów na skuteczne zwiększenie ciągu wentylacyjnego w domu, bez konieczności kosztownej przebudowy komina. Z pewnością zawsze trzeba zadbać o to, aby przewód kominowy był solidnie wykonany, odpowiednio wysoki i szeroki oraz szczelny i odporny na działanie wysokich temperatur oraz substancji żrących wytwarzanych w procesie spalania w urządzeniach grzewczych. Jednak, jeżeli z przyczyn niezależnych od nas, ciąg w kominie jest niewystarczający lub utrudniają go warunki atmosferyczne, warto zainwestować w zwiększenie ciągu kominowego i zapewnienie odpowiedniej wentylacji w budynku. Jeżeli odczuwamy problem jedynie z przepływem powietrza w pomieszczeniach, może wystarczyć okrągły nawietrzak ścienny montowany zwykle w okolicach okna.

 

nasada wentylacyjna turbowent nasada wentylacyjna turbowent

Natomiast w miejscach, gdzie odpowiedni wyciąg spalin jest utrudniony przez usytuowanie budynku w terenie lub niekorzystne wiatry, świetnie sprawdzą się nasady kominowe obrotowe. Mechaniczna nasada kominowa to generator ciągu wytwarzający własne podciśnienie w przewodzie, sprawnie polepszając właściwości wyciągowe komina. Wszystkie nasze nasady i wspomagacze ciągu wykonane są z trwałych, bezpiecznych i wytrzymałych materiałów.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry