Nasady hybrydowe

Nasady hybrydowe działają podobnie do nasad obrotowych, jednak w tym przypadku działanie wiatru wspomagane jest przez bez szczotkowy silnik elektryczny o małej mocy, którego funkcją jest dodatkowa stabilizacja.

Hybrydowa nasada kominowa

Są takie budynki, w których standardowe nasady kominowe to za mało. Z myślą o tych właśnie obiektach i zastosowanych w nich przewodach kominowych zostały stworzone hybrydowe nasady kominowe.

Nasady kominowe hybrydowe to nowoczesne rozwiązanie technologiczne, powstałe aby usprawnić działanie przewodów wentylacyjnych. Hybrydowa nasada kominowa działa głównie pod wpływem wiatru, ale w przypadkach, gdy jest on niekorzystny lub niewystarczający, wykorzystuje do swojej pracy wmontowany silnik. Bez względu na siłę i kierunek wiatru, turbowent hybrydowy obraca się w tą samą stronę i działa nieprzerwanie. Te obrotowe nasady kominowe mają bardzo solidne wykonanie, z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu rzadko się psują i są odporne na skrajne warunki pogodowe oraz przygotowane na intensywne eksploatowanie. Nasady kominowe hybrydowe dynamicznie wykorzystują siłę wiatru, aby wspomagać ciąg kominowy, a silnik bezszczotkowy o dość małej mocy skutecznie stabilizuje jego pracę.
 

Hybrydowa nasada kominowa działa jednostajnie, wytwarzając w króćcu dolotowym nasady podciśnienie, które skutkuje większym natężeniem i sprawnością przepływu powietrza w przewodach wentylacyjnych. Nasady kominowe hybrydowe pobierają minimalną ilość prądu, dlatego są ekologiczne i tanie w użytkowaniu, a ich niezawodność i mała awaryjność sprawiają, że jest to bardzo opłacalna inwestycja.

Silnik elektryczny w hybrydowej nasadzie kominowej

Nasady hybrydowe działają podobnie do nasad obrotowych. Turbina urządzenia obraca się zawsze w tę samą stronę, niezależnie od siły i kierunku wiatru. Wytworzone w tej sposób podciśnienie powoduje zwiększenie przepływu powietrza w przewodach kominowych.

Silnik elektryczny reguluje działanie hybrydowej nasady kominowej. W zależności od siły wiatru dopędza nasadę lub ją spowalnia. Jeżeli siła wiatru pozwala na samoistne rozpędzenie turbiny do prędkości zadanej na sterowniku, silnik wchodzi w tryb minimalnego poboru energii. Nasada hybrydowa działa wówczas jak zwykła nasada obrotowa.

Rodzaje nasad hybrydowych

rodzaje nasad hybrydowych

Czym jest turbowent hybrydowy solarny?

Na rynku dostępny jest też turbowent hybrydowy solarny, który czerpię energię potrzebną do swojego zasilania z energii słonecznej. Turbowent hybrydowy solarny to świetne rozwiązanie, niewymagające żadnych dodatkowych opłat za prąd, a działające w ten sam sposób co nasady kominowe wspomagane silnikiem.
 
Turbowent hybrydowy plus to urządzenie montowane na przewodach grawitacyjnych. Tego typu nasady kominowe dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, co pozwala na zastosowanie ich zarówno do domów prywatnych, jak i większych obiektów użyteczności publicznej. Hybrydowe nasady kominowe są starannie zaprojektowane i wykonane, przez co stanowią także efektowne wykończenie komina. Łączą estetykę z funkcjonalnością, zapewniając bezpieczeństwo dla domowników wynikające z prawidłowej wentylacji domu i skutecznym odprowadzaniu spalin.
Shopping Cart
Przewiń do góry