Turbowent Hybrydowy PLUS
Jeśli wiejący wiatr nie jest na tyle silny by uzyskać prędkość obrotową ustawioną na sterowniku, silnik elektryczny dopędza nasadę do zadanej prędkości, jeśli jest zbyt mocny, silnik ogranicza prędkość obrotową. W sytuacji, gdy wiejący wiatr jest wystarczający dla zapewnienia właściwej prędkości obrotowej TURBOWENT HYBRYDOWY PLUS działa jak zwykła nasada wiatrowa, a pobór energii elektrycznej jest minimalny.
Hybrydowa nasada kominowa Turbowent PLUS
Siła wiatru + szczypta energii + zero hałasu = tania i efektywna wentylacja hybrydowa. Obrotowa nasada kominowa TURBOWENT HYBRYDOWY PLUS jest urządzeniem dynamicznie wykorzystującym siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego, dodatkowo wyposażonym w silnik bezszczotkowy małej mocy do jego skutecznej stabilizacji. Ponadto dzięki unikalnej konstrukcji głowicy nasada wykazuje znakomite parametry podciśnienia oraz wydajności przy minimalnym poborze energii i niskim poziomie hałasu.
Nasadę montuje się na wylotach kominów wentylacyjnych o działaniu grawitacyjnym. Niezależnie od kierunku, siły i rodzaju wiatru, turbina nasady obraca się zawsze w jedną i tę samą stronę wytwarzając podciśnienie w króćcu dolotowym nasady, co w efekcie powoduje wzrost natężenia przepływu powietrza w przewodach. Nasadę montuje się na wylotach kominowych wentylacji grawitacyjnej, szczególnie w budownictwie jedno i wielorodzinnym.
Wentylacja hybrydowa to system bazujący na przewodach grawiracyjnych wspomagany pracą urządzeń mechanicznych. W systemie wentylacji Hybrydowej Darco głównym regulatorem wydajności jest nasada hybrydowa. To ona zapewnia prawidłowy ciąg kominowy i dzięki możliwości regulacji prędkości obrotowej pozwala na ustawienie pożądanej wydajności pionu wentylacyjnego.
Informacje techniczne
Zastosowanie
- do budowy systemów wentylacji hybrydowej,
- do wspomagania wentylacji grawitacyjnej wywiewnej,
- kiedy występują zawirowania powietrza na wylocie komina spowodowane jego niekorzystnym usytuowaniem,
- przy niekorzystnej konfiguracji terenu, silnych i częstych wiatrach (II i III strefa obciążenia wiatrem),
- kiedy brak jest ustabilizowanego ciągu kominowego lub jest on zbyt mały,
- kiedy brak jest ustabilizowanego ciągu kominowego lub jest on zbyt mały.