Turbowent Hybrydowy Solarny
Obrotowa nasada kominowa Turbowent Solarny jest urządzeniem wykorzystującym siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego. To, co wyróżnia ją spośród innych, to fakt, iż wyposażona jest w silnik elektryczny i panel fotowoltaiczny.
Hybrydowa nasada kominowa Turbowent solarny
Turbowent hybrydowy solarny ma obrotową konstrukcję, dzięki której może podążać za przemieszczającym się w ciągu dnia słońcem. Jest to urządzenie dynamicznie wykorzystujące siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego w przewodach wentylacyjnych i kominowych. Wyposażona w silnik elektryczny i panel fotowoltaiczny, nasada wentylacyjna turbowent jest unikalną nakładką na komin, która działa idealnie bez względu na pogodę – w bezwietrzne, gorące dni lub podczas skrajnych temperatur i nieobliczalnych wiatrów albo opadów. Turbowent hybrydowy plus montowany jest bezpośrednio na kominie, bez potrzeby przeprowadzania jakichkolwiek przewodów elektrycznych ani użycia specjalistycznych narzędzi.
Obrotowa nasada kominowa Turbowent Solarny jest urządzeniem dynamicznie wykorzystującym siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego w przewodach wentylacyjnych. Wyposażona jest w silnik elektryczny i panel fotowoltaiczny. Pozwala to na zwiększenie ciągu kominowego także w słoneczne i bezwietrzne dni, jako, że panel wytwarza energię elektryczną wykorzystywaną przez silnik do napędu głowicy nasady.
Nasada montowana jest bezpośrednio na kominie i nie wymaga przeprowadzania żadnych przewodów elektrycznych. Istnieje możliwość bardzo łatwego ustawiania nasady w kierunku słońca bez używania narzędzi.
Wentylacja hybrydowa to system bazujący na przewodach grawiracyjnych wspomagany pracą urządzeń mechanicznych. W systemie wentylacji Hybrydowej Darco głównym regulatorem wydajności jest nasada hybrydowa. To ona zapewnia prawidłowy ciąg kominowy i dzięki możliwości regulacji prędkości obrotowej pozwala na ustawienie pożądanej wydajności pionu wentylacyjnego.
Informacje techniczne
Zastosowanie
- do wspomagania wentylacji grawitacyjnej wywiewnej,
- kiedy występują zawirowania powietrza na wylocie komina spowodowane jego niekorzystnym usytuowaniem,
- przy niekorzystnej konfiguracji terenu, silnych i częstych wiatrach (II i III strefa obciążenia wiatrem),
- kiedy brak jest ustabilizowanego ciągu kominowego lub jest on zbyt mały.