Nasady obrotowe

Obrotowe nasady kominowe to specjalnie zaprojektowane urządzenia, które wykorzystując siłę wiatru wspomagają pracę ciągów kominowych. Zastosowanie unikalnej konstrukcji urządzenia pozwala na zmaksymalizowanie jego efektywności i wydajności, przy jednoczesnym zachowaniu trwałości oraz zapewnieniu cichej pracy.

Obrotowe nasady kominowe – sposób działania

Jednym z wielu problemów podczas projektowania wentylacji budynku jest zwiększenie jej efektywności i wydajności. Rozwiązaniem tego problemu są często obrotowe nasady kominowe Turbowent. Nasady kominowe obrotowe to innowacyjne rozwiązania w dziedzinie usprawniania działania kominów. Nasady kominowe różnych rodzajów wykonywane są tylko z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu rzadko się psują i wytrzymują w każdych warunkach atmosferycznych, nawet jeśli narażone są na ciągłe, intensywne eksploatowanie.

 
Mechaniczna nasada kominowa z powodzeniem i skutecznością spełnia wszystkie zadania związane z usprawnianiem ciągu kominowego, jednocześnie stanowiąc ochronę przewodów kominowych przed wpadaniem jakichkolwiek obiektów z zewnątrz, a także przed powstawaniem niebezpiecznego ciągu wstecznego.
 

Rodzaje obrotowych nasad kominowych

Nasady kominowe obrotowe przeznaczone są do zastosowania w wylotach kominowych wentylacji grawitacyjnych. Wyróżnia się cztery rodzaje nasad kominowych obrotowych Turbowent. Ich wielkość, kształt i średnica dolotowa zależą od rodzaju komina, w którym nasada będzie zastosowana. Nasada kominowa obrotowa jest odpowiednim urządzeniem do zastosowania zarówno w budynkach jedno, jak i wielorodzinnych, budynkach przemysłowych oraz budynkach posiadających przewody spalinowe.

nasady kominowe obrotowe

Wspomaganie ciągu nasadą kominową

Obrotowa nasada kominowa dynamicznie wykorzystuje siłę wiatru, wspomagając ciąg kominowy. Nasady kominowe stałe charakteryzują się dużą wydajnością, trwałością i cichą pracą, a także estetycznym wykonaniem, w związku z czym, nasady kominowe obrotowe mogą stanowić bardzo efektowne wykończenie komina. Specjalna nasada wentylacyjna turbowent przeznaczona do systemów wentylacji grawitacyjnej, działa niezależnie od siły, kierunku i rodzaju wiatru, obracając się zawsze w tą samą stronę. Nasada wentylacyjna turbowent dostępna jest w różnych rozmiarach i kształtach, co pozwala na zastosowanie jej zarówno w małych domach, na wylotach kominowych osadzonych bardzo blisko siebie, jak i w dużych budynkach użyteczności publicznej.
 
Warto zainwestować w nasady kominowe obrotowe nie tylko wówczas, gdy już napotkamy problem związany ze słabym ciągiem kominowym. Lepiej zapobiegać problemom, niż je naprawiać. Dlatego warto zadbać o czystość przewodu kominowego i jego częste przeglądy, a nasady kominowe zamontować od razu, aby nie dopuścić do zaniedbania komina i nieprawidłowego ciągu, który w skrajnych przypadkach może zagrażać zdrowiu i życiu mieszkańców. Obrotowa nasada kominowa pomaga usprawnić ciąg bez konieczności rozbudowania lub poszerzania komina, nawet jeśli samo położenie budynku jest niekorzystne i występują częste problemy z ciągiem kominowym. Mechaniczna nasada kominowa jest tanim i skutecznym rozwiązaniem, dzięki czemu szybko zyskała bardzo dużą popularność.
Shopping Cart
Przewiń do góry