Nasady samonastawne

Zwiększenie wydajności i efektywności nasady kominowej wymaga zastosowania szczególnych technologii. Tym właśnie charakteryzują się samonastawne nasady kominowe. Nasady kominowe samonastawne chronią przed zawiewaniem, powstawaniem ciągu wstecznego i usprawnia ciąg komina, jeżeli ten jest niewystarczający.

Nasady kominowe samonastawne

Samonastawne nasady na komin

Jeżeli twój komin nie działa idealnie lub masz jakikolwiek problem z ciągiem kominowym, powinieneś rozważyć zainwestowanie we wspomaganie ciągu kominowego. Nasady kominowe to bardzo ważny element wykończenia przewodu kominowego. Taki wspomagacz ciągu kominowego ma wiele funkcji, między innymi chronić przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych, m.in.: wiatru, deszczu, śniegu i wszelkich innych opadów oraz zanieczyszczeń mogących dostać się do środka komina i uszkodzić prawidłowy przepływ powietrza.

Nasady samonastawne, podobnie jak nasady obrotowe i hybrydowe, wykorzystują siłę wiatru do wspomagania działania przewodu kominowego, z tą różnicą, że nasady samonastawne samoistnie obracają się w kierunku wiejącego wiatru. Tym samym osłaniają przewód kominowy, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie ciągu kominowego.

Rodzaje samonastawnych nasad kominowych

Samonastawne nasady kominowe można stosować do zabudowy na kominach wentylacyjnych, spalinowych i dymowych. Wybór konkretnego typu zależy nie tylko od rodzaju komina, ale przede wszystkim od budowy nasady i materiału, z którego została wykonana. Wyróżnia się cztery rodzaje nasad samonastawnych, różniące się od siebie głównie miejscem zastosowania. W zależności od zapotrzebowania można wybrać nasady w różnych średnicach dolotowych oraz wersjach wykonawczych i materiałowych.

Informacje techniczne

nasady kominowe samonastawne dane techniczne

Nasady kominowe samonastawne i każdego innego rodzaju montuje się na przewodach dymnych, spalinowych i wentylacyjnych działających grawitacyjnie. W przypadku kominów z kilkoma przewodami, na końcu każdego z nich powinna znajdować się odpowiednio dobrana nasada. Oferujemy szeroki, zróżnicowany asortyment, aby zapewnić naszym klientom sto procent satysfakcji i szeroki wybór. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tego, jakie nasady kominowe byłyby najlepsze do danego komina, nasi pracownicy zawsze chętnie służą pomocą. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży i profesjonalizm zatrudnianej kadry pozwalają nam zapewnić bardzo wysoką jakość świadczonych usług.

Shopping Cart
Przewiń do góry