Wywietrzaki dachowe
Wywietrzaki cylindryczne to urządzenia wykorzystujące energię kinetyczną wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Wspomagają one wentylacje grawitacyjną, wywiewną i odprowadzanie spalin.
Daszek wywietrznikowy WDA
Montowany na rurze zabezpiecza przed zagnieżdżaniem się ptaków i ogranicza przedostawanie się deszczu i śniegu. Daszek wywietrznikowy przeznaczony jest do zabudowy wylotów przewodów kominowych wentylacyjnych i spalinowych o działaniu grawitacyjnym. Chroni przewód kominowy przed deszczem i śniegiem. Montuje się go na zakończeniach rurowych przewodów kominowych.
Zastosowanie
- osłona przewodów kominowych przed deszczem i śniegiem,
- zabezpieczenie przewodów kominowych przez zagnieżdżaniem się ptaków,
- do stosowania na przewodach wentylacyjnych lub spalinowych (w zależności od wersji materiałowej).
Daszek z pudełka DAP
Daszek z pudełka to pełnowartościowy daszek kominowy Darco mieszczący się w … pudełku od pizzy. Wyjątkowy sposób mocowania bez żadnych narzędzi, uniwersalne rozmiary i łatwość montażu pozwala na łatwe złożenie i montaż na przewodzie rurowym. Solidna konstrukcja gwarantuje, iż daszek z pudełka jest równie trwały i estetyczny co tradycyjny daszek kominowy. Sposób pakowania w małe, wąskie pudełko to niewątpliwa zaleta tego rozwiązania, umożliwiająca łatwe przechowywanie i tanią logistykę. Daszki dostępne w uniwersalnych rozmiarach, od 60 – 80, 100 – 130, 140 – 180, 200 – 250.
Zastosowanie
- osłona przewodów kominowych przed deszczem i śniegiem,
- zabezpieczenie przewodów kominowych przez zagnieżdżaniem się ptaków,
- do stosowania na przewodach wentylacyjnych lub spalinowych.
Wywietrzak cylindryczny
Klasyczna i skuteczna nasada stała na wentylację lub spaliny. Wywietrzak cylindryczny jest urządzeniem wykorzystującym energię kinetyczną wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Wytwarza korzystny układ ciśnień sprzyjający ruchowi powietrza w przewodzie kominowym.
Zastosowanie
- do wspomagania wentylacji grawitacyjnej wywiewnej i odprowadzania spalin (gaz),
- kiedy występują zawirowania powietrza na wylocie komina spowodowane jego niekorzystnym usytuowaniem,
- przy niekorzystnej konfiguracji terenu, silnych i częstych wiatrach (II i III strefa obciążenia wiatrem),
- kiedy brak jest ustabilizowanego ciągu kominowego lub jest on zbyt mały.