Wkłady kominowe

Wkłady kominowe to rury stalowe, które po połączeniu ze sobą tworzą przewód kominowy. Wkłady te przeznaczone są do umieszczania w obudowie z cegieł bądź z bloczków. Wkłady mogą być z powodzeniem wpuszczane w istniejące już, tradycyjne kominy murowane. Powstałe z wkładów stalowych kominy służą do odprowadzania spalin z kotłów C.O., przede wszystkim jednak chronią mury przed destrukcyjnym wpływem spalin.

Wkłady do kominów

Wkłady kominowe kwasoodporne i żaroodporne

Rodzaj wkładu kominowego zależy od typu kotła, do jakiego przyłączony jest przewód kominowy. Wkłady ze stali kwasoodpornej stosuje się w szczególności w sytuacjach, gdy komin murowany połączony jest z piecem gazowym lub olejowym. Wkłady żaroodporne preferowane są w przypadku kotłów opalanych drewnem. Wkłady do kominów doskonale sprawdzają się w istniejących już, tradycyjnych kominach, w których instalowane są np. podczas remontu, a także w kominach nowych – w ich przypadku wkłady umieszczane są w kominie zawsze po zakończeniu prac murarskich. Wkłady te po połączeniu utworzą szczelny przewód kominowy.

Wkłady zwykle wsuwane są w komin od góry, ale dopiero po około dwóch tygodniach od zakończenia prac murarskich. Zabrudzenie niezaschniętą zaprawą może wywołać korozję wkładu, ponieważ nie są one odporne na działanie związków zasadowych. Dostępne w naszym sklepie wkłady kwasoodporne wykonane są z blach stalowych, chromoniklowych, kwasoodpornych. Wkłady kominowe żaroodporne powstają z kolei z blach stalowych, chromoniklowych, żaroodpornych.

Wymiana wkładów kominowych

Jeżeli masz w domu stare wkłady kominowe, prawdopodobnie potrzebna będzie wymiana wkładów kominowych. Przestarzałe części mogą powodować wiele zaburzeń w działaniu przewodu kominowego. Może to skutkować powstawaniem ciągu wstecznego, bardzo niebezpiecznego dla zdrowia, bezpieczeństwa, a w skrajnych przypadkach nawet życia domowników. Zjawisko to polega na cofaniu się spalin i innych zanieczyszczeń w głąb pomieszczeń, zamiast wydostawać się na zewnątrz. Dodatkowo, jeżeli mamy stare, popękane lub nieszczelne wkłady kominowe, powoduje to niszczenie się komina, a w konsekwencji może szkodliwie oddziaływać także na resztę budynku.

Rodzaje wkładów kominowych

Odpowiednio dobrany wkład kominowy żaroodporny jest wytrzymały w obliczu nawet skrajnie wysokich temperatur. Nie ulega uszkodzeniu w nawet najbardziej niekorzystnych i trudnych warunkach. Wkład kominowy kwasoodporny nie niszczy się także pod wpływem żadnych szkodliwych substancji wytwarzanych w procesie spalania i reagujących z wodą w kominie. Specjalny, nowoczesny wkład kominowy żaroodporny zwany alufol spełnia wszystkie standardy jakości i bezpieczeństwa, a także sprosta każdym wymaganiom naszych klientów. Ten wkład kominowy kwasoodporny dopasowuje się do przekrojów komina o każdym kształcie, wielkości i długości, nawet w niestandardowych, starych budowlach.

Wymiana wkładów kominowych jeszcze nigdy nie była tak prosta, szybka i tania. Wkłady kominowe typu alufol montuje się bez konieczności rozkuwania komina. Eliminuje to zbędny czas i koszty związane z przebudową oraz remontem kominów sposobem tradycyjnym. Elastyczne wkłady kominowe są bardzo odporne na tarcie, szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, wodę, kwas i gazy, będąc jednocześnie chemicznie obojętnym i nienasiąkliwym. Te wkłady kominowe działają sprawnie przez wiele lat, jest więc to inwestycja na bardzo długi czas, która szybko się zwraca i zapewnia komfort i bezpieczeństwo domowników spowodowane świetnie działającym kominem z dobrym ciągiem, zapewniającym świeże powietrze w domu. Oprócz produktów, nasza firma oferuje także montaż i wymianę wkładów kominowych.

Shopping Cart
Przewiń do góry