Wkłady kominowe

Wkłady kominowe to rury stalowe, które po połączeniu ze sobą tworzą przewód kominowy. Wkłady te przeznaczone są do umieszczania w obudowie z cegieł bądź z bloczków. Wkłady mogą być z powodzeniem wpuszczane w istniejące już, tradycyjne kominy murowane. Powstałe z wkładów stalowych kominy służą do odprowadzania spalin z kotłów C.O., przede wszystkim jednak chronią mury przed destrukcyjnym wpływem spalin.

Wkłady kominowe

Wkłady kominowe kwasoodporne i żaroodporne

Rodzaj wkładu kominowego zależy od typu kotła, do jakiego przyłączony jest przewód kominowy. Wkłady ze stali kwasoodpornej stosuje się w szczególności w sytuacjach, gdy komin murowany połączony jest z piecem gazowym lub olejowym. Wkłady żaroodporne preferowane są w przypadku kotłów opalanych drewnem. Wkłady do kominów doskonale sprawdzają się w istniejących już, tradycyjnych kominach, w których instalowane są np. podczas remontu, a także w kominach nowych – w ich przypadku wkłady umieszczane są w kominie zawsze po zakończeniu prac murarskich. Wkłady te po połączeniu utworzą szczelny przewód kominowy.

Wkłady zwykle wsuwane są w komin od góry, ale dopiero po około dwóch tygodniach od zakończenia prac murarskich. Zabrudzenie niezaschniętą zaprawą może wywołać korozję wkładu, ponieważ nie są one odporne na działanie związków zasadowych. Dostępne w naszym sklepie wkłady kwasoodporne wykonane są z blach stalowych, chromoniklowych, kwasoodpornych. Wkłady kominowe żaroodporne powstają z kolei z blach stalowych, chromoniklowych, żaroodpornych.

Shopping Cart
Przewiń do góry