Wentylacja

Posiadając w domu kominek i system DGP konieczne jest zastosowanie pewnych środków, które podniosą bezpieczeństwo domowników. Dając tym samym gwarancję, że nic złego się nie wydarzy. Zatem, aby zyskać taki komfort, należy zamontować w domu lub mieszkaniu specjalne akcesoria wentylacyjne.

Wentylacja mechaniczna

Dobre wentylatory wyciągowe

Odpowiednia wentylacja jest priorytetem każdego odpowiedzialnego właściciela domu. Dlatego też proponujemy naszym klientom możliwość zakupu specjalnie dostosowanych do ich potrzeb kratek wentylacyjnych. W końcu to właśnie dzięki nim niwelujemy jakiekolwiek zagrożenie i sprawiamy, że system DGP jest sprawniejszy. Warto podkreślić, że kratki, którymi dysponujemy, są wykonane z najwyższej jakości materiału, który odporny jest na przeróżne działania. Oprócz kratek oferujemy także nawietrzaki oraz stabilizatory wentylacji.

W domach jednorodzinnych przy bardzo szczelnych oknach i drzwiach, bardzo ważną rolę odgrywa właściwa wentylacja pomieszczeń. Wentylacja mechaniczna polega na sprawnym usuwaniu zanieczyszczonego powietrza, przy jednoczesnym dostarczaniu świeżego. W dużej ilości domów występuje wentylacja grawitacyjna (naturalna), która niestety działa tylko przy określonych warunkach atmosferycznych. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat systemów wentylacyjnych to zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści pomogą w wyborze odpowiedniego rozwiązania, który spełni oczekiwania każdego klienta.

Zainstalowanie wentylacji nie jest wcale kosztowne ani nie zajmuje dużo czasu, a taki wentylator wyciągowy niesie ze sobą wiele korzyści. Wentylator kominowy może zdecydowanie pomóc z powstawaniem ciągu wstecznego, który jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia i bezpieczeństwa domowników. Powstaje, gdy wentylator ciągu kominowego nie działa sprawnie i polega na tym, że szkodliwe spaliny, które powinny wydostawać się na zewnątrz, cofają się do środka. W połączeniu ze zbyt szczelnymi oknami i nieprawidłową wentylacją pomieszczeń, to zanieczyszczone powietrze może stanowić poważne zagrożenie.
 

Wentylacja mechaniczna jest obszernym pojęciem, łączącym bogatą ofertę różnego typu wentylatorów. Różnice mogą być zauważone pod kątem wymiarów, ilości obrotów na minutę, wydajności, mocy oraz zużycia prądu. Dzięki dużemu wyborowi, nasi klienci mogą zawsze liczyć na to, że w naszej ofercie znajdą wentylator wyciągowy idealnie dostosowany do swoich potrzeb.

wentylacja mechaniczna

Rodzaje kratek wentylacyjnych

Wentylacja mechaniczna z naszego sklepu to tylko produkty najwyższej jakości, wykonywane z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu, kupiony u nas wentylator kominowy, będzie ci służył bezawaryjnie przez wiele lat. Gwarantujemy sto procent satysfakcji z naszych produktów. W naszym sklepie posiadamy także bardzo duży wybór przeróżnych kratek osłonowych. Zatem bez problemu można dostosować je do naszych potrzeb i preferencji. Wśród nich wyróżniamy następujące modele:

  • kratki otwierane,
  • kratki z żaluzją, na łańcuszku lub bez,
  • kratka osłonowa bez żaluzji,
  • kratki z żaluzją lub bez oraz z tzw. osłoną light, która dodaje pomieszczeniu większej estetyki,
  • kratki wylotów bocznych komina na wykręty,
  • podwójne kratki wylotów bocznych komina na wykręty połączone sprężyną,
  • kratki z ramką.

Wentylator ciągu kominowego to tylko część prawidłowej wentylacji domu. Takie urządzenie zapewnia jedynie wyciąganie zanieczyszczonego powietrza z pomieszczenia. Aby jednak uzyskać odpowiednią jakość powietrza w domu, trzeba zapewnić regularne dostawanie się czystego powietrza z zewnątrz do środka. Co więcej należy także umożliwić jego przepływ pomiędzy pomieszczeniami. Mimo to, dobrej jakości wentylacja mechaniczna znacznie pomaga w uzyskaniu dobrej jakości powietrza w domu oraz wspomaga ciąg kominowy, dzięki czemu przewód kominowy działa sprawniej i bezawaryjnie przez wiele lat. Aby zapoznać się z naszą ofertę wentylatorów oraz innych urządzeń usprawniających pracę komina, zapraszamy na stronę internetową, gdzie znajdą państwo wszelkie istotne w tym temacie informacje.

Rodzaje wentylacji w pomieszczeniach

Wentylacja to proces wymiany powietrza między wnętrzem pomieszczenia a otoczeniem. Istnieją różne rodzaje wentylacji, w tym wentylacja wywiewna i nawiewno-wywiewna.

  1. Wentylacja wywiewna: Wentylacja wywiewna polega na usuwaniu zużytego powietrza z pomieszczenia. Powietrze usuwają wentylatory umieszczone w ścianach lub suficie. Zasada działania polega na wciąganiu powietrza z pomieszczenia do systemu wentylacji i wyprowadzaniu go na zewnątrz. W tym przypadku nie ma nawiewu świeżego powietrza. Wentylacje wywiewną stosuje się w kuchniach, łazienkach, toaletach, magazynach i innych pomieszczeniach, gdzie występuje duża wilgotność lub duże ilości zanieczyszczeń.
  2. Wentylacja nawiewno-wywiewna: Wentylacja nawiewno-wywiewna polega na jednoczesnym dostarczaniu świeżego powietrza do pomieszczenia oraz usuwaniu zużytego powietrza. Wentylacja ta wykorzystuje dwa oddzielne systemy wentylacyjne, jeden do nawiewu powietrza, drugi do wywiewu powietrza. Zasada działania polega na wciąganiu świeżego powietrza z zewnątrz do pomieszczenia i jednoczesnym usuwaniu powietrza zużytego na zewnątrz. Dzięki temu zapewnione jest ciągłe nawiewanie świeżego powietrza, a jednocześnie usuwane są zanieczyszczenia i wilgoć z pomieszczenia. Wentylacje nawiewno-wywiewną często stosuje się w pomieszczeniach mieszkalnych, biurach, szkołach, szpitalach i innych miejscach, gdzie wymagana jest dobra jakość powietrza.

W obu przypadkach wentylacja może być sterowana manualnie lub automatycznie, w zależności od potrzeb użytkowników pomieszczenia.

Shopping Cart
Przewiń do góry