Wkład kominowy żaroodporny

Stalowe wkłady kominowe zawierają wszystkie elementy potrzebne do budowy komina. Dzięki temu, montaż wkładów kominowych jest niezwykle szybki i mało problematyczny. Niska cena i czas montażu sprawiają, że wymiana wkładów kominowych jest zdecydowanie bardziej opłacalna niż remont i przebudowa całego komina. Systemy kominowe odporne na ciepło, kwas, tarcie i wodę idealnie chronią zarówno mury domu, jak i zdrowie mieszkańców, oczyszczając powietrze, którym oddychają.
Wkład kominowy żaroodporny nadaje się do odprowadzania spalin z kotłów i urządzeń grzewczych spalających materiały w wysokich temperaturach, czyli opalanych węglem, miałem, drewnem, peletem, koksem, brykietem i innymi paliwami stałymi. Takie wkłady kominowe stosuje się do zabezpieczenia kominów ceramicznych lub do odnawiania przewodów kominowych o przekroju kwadratowym i prostokątnym.
kompletne systemy kominowe rzeszów

Remont przewodów kominowych

W przypadku nieregularnych kominów, idealnie sprawdzi się wkład kominowy alufol. Jest to wielowarstwowy wkład kominowy kwasoodpornywodoszczelnynienasiąkający i wytrzymały, który dzięki swojej unikalnej strukturze, dostosowuje się do każdego kształtu przewodu kominowego. Jest to szczególnie przydatne przy zwężeniach lub zagięciach przewodu. Wkład kominowy alufol jest szczelny i gładki, co automatycznie znacznie poprawia ciąg kominowy, a montaż wkładów kominowych tego typu zajmuje zaledwie około godziny. Częsta wymiana wkładów kominowych alufol nie jest konieczna – według licznych testów i badań, ich trwałość została oszacowana na co najmniej 20 lat.
Systemy kominowe dostępne na rynku są tak zróżnicowane pod względem wielkości, kształtów i właściwości, że z pewnością każdy znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Okrągły wkład kominowy żaroodporny nie jest drogi, a jego uniwersalne zastosowanie, łatwy montaż, szeroki zakres wymiarów i duża sztywność, w połączeniu z korzyściami jakie niesie modernizacja przewodów kominowych stanowią świetną inwestycję na długie lata. Każdy rodzaj wkładu kominowego żaroodpornego zapewnia bezpieczeństwo przed powstaniem ciągu wstecznego i osadzaniu się spalin oraz szkodliwych gazów wewnątrz pomieszczeń.

 

wkład kominowy żaroodporny rzeszów

Przegląd komina należy wykonywać co najmniej raz w roku, podobnie jak przeglądy gazownicze. Jeśli korzystamy z regularnych przeglądów, możemy uniknąć niszczenia komina, a co za tym idzie nie będzie on wymagał remontu. Jeśli jednak kominiarz stwierdzi jakiekolwiek oznaki przemawiające za tym że należy przeprowadzić prace kominiarskie to należy podjąć ten temat jak najszybciej. Wymiana elementów systemów kominowych dotyczy także tych osób, które wymieniły kocioł grzewczy na inne paliwo niż do tej pory. Elementy takie jak wkład kominowy powinny być dostosowane do konkretnego pieca, aby w pełni spełniać swoje zadanie. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zarówno przeglądów komiarskich jak i zaleceń samego kominiarza.

 

wkład kominowy żaroodporny wkład kominowy żaroodporny

Szukając odpowiedniego systemu kominowego, znajdziemy mnóstwo rozwiązać technologicznych. Ciężko w takiej sytuacji wybrać odpowiednie. Jeśli nie wiemy na jakie elementy się zdecydować, zawsze możemy skorzystać z porady ekspertów. Nasi pracownicy nie tylko doradzą w wyborze, ale także podpowiedzą które elementy również warto wymienić. Jeśli Twój komin wymaga gruntownego remontu, warto zdecydować się na rozwiercanie komina. Jest to jedna z usług które oferujemy swoim klientom. Frezowanie komina to najlepszy sposób na poszerzenie jego średnicy w celu zamontowania odpowiedniego wkładu kominowego. Potrzebujesz więcej informacji? Zapraszamy do kontaktu!

 

Shopping Cart
Przewiń do góry