Filtry produktów

Cena

Rozwiercanie kominów

Naprawa kominów, uszczelnianie, remont przewodów kominowych - frezowanie i rozwiercanie komina

Frezowanie, czyli rozwiercanie kominów do wymaganej średnicy jest najlepszym sposobem przygotowania przewodów dymowych do zainstalowania wkładów żaroodpornych. W ten sposób unika się kosztownych, czasochłonnych i uciążliwych prac związanych z przebudową kominów systemem tradycyjnym.

Kolejną pozycją naszej oferty jest frezowanie kominów techniką diamentową. Jest to idealny sposób na powiększenie istniejącego przekroju komina, który nie narusza jego konstrukcji i umożliwia usunięcie z przewodu wystających drutów zbrojeniowych czy elementów żelbetonowych. Dzięki tej metodzie możliwe jest znaczne poprawienie parametrów przepływu spalin, bez konieczności rozbiórki całej konstrukcji.

​Nasze usługi obejmujące rozwiercanie kominów (poszerzanie kominów) wykonujemy na terenie województw:

- podkarpackiego ( w takich miastach jak: Rzeszów, Ropczyce, Przemyśl, Jarosław, Łańcut, Przeworsk, Pruchnik, Krasiczyn, Radymno, Dębica, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Pilzno, Mielec, Krosno, Sanok, Lesko, Ustrzyki Dolne, Żurawica, Medycka, Dubiecko, Lutowiska, Czarna, Dydnia, Fredropol, Zagórz, Brzozow, Kolbuszowa, Cmolas, Nowa Dęba, Lutcza, Iwonicz Zdrój, Nowa Sarzyna, Sieniawa, Leżajsk, Dynów, Solina, Polańczyk, Bircza),

- lubelskiego (w miastach: Biłgoraj, Biała Podlaska, Chełm, Hrubieszów, Janów Lubelski, Krasnystaw, Kraśnik, Lubartów, Lublin, Łęczna, Łuków, Opole Lubelskie, Parczew, Puławy, Radzyń Podlaski, Ryki, Świdnik, Tomaszów Lubelski, Włodawa, Zamość) 

- małopolskiego (w mieście; Tarnów, Biecz, Brzesko, Bochnia, Chrzanów, Dąbrowa Tarnowska, Gorlice, Limanowa, Miechów, Myślenice, Niepołomice, Nowy Targ, Nowy Sącz, Olkusz, Oświęcim, Proszowice, Sucha Beskidzka, Wadowice, Wieliczka, Wojnicz, Muszyna, Kraków, Zakopane).

 

Zadzwoń, nasz technik w krótkim czasie wykona w Twoim domu obmiar i wycenę: tel.  602 435 525

Rozwiercanie Kominów Rzeszów -  Montaż Wkładów Kominowych - Frezowanie Kominów Kraków - Rozwiercanie Kominów Lublin

 

Przeprowadzenie remontu komina jest czynnością niezbędną do prawidłowego funkcjonowania całości układu odprowadzającego spaliny z paleniska do atmosfery. Ciemne plamy na powierzchni komina, charakterystyczny zapach spalin wewnątrz domu i pęknięcia na ścianach działowych pomiędzy pomieszczeniami a kominem są już ostatnim dzwonkiem sygnalizującym konieczność restauracji komina.

 

Etapy renowacji przewodu kominowego:

1. Zaczynamy od frezowania i rozwiercania komina

Renowację przewodu kominowego rozpoczynamy od jego dogłębnego frezowania. Frezowanie komina jest konieczne w celu wyrównania wszelkich nierówności wewnątrz ciągu wentylacyjnego, wynikłych wskutek ciągłej eksploatacji, przeciążeń, oddziaływań cieplnych itd.

Wewnątrz przewodu kominowego mogą znajdować się również wszelkie pozostałości po procesie spalania, bądź też "ciała obce" przenikające w obręb komina bezpośrednio od góry. W jednym i w drugim przypadku, konieczne jest gruntowne rozwiercenie i oczyszczenie przewodu kominowego w calu jego ostatecznego udrożnienia.

 

2. Instalujemy wkład kominowy - Krok po kroku

Gdy przewód kominowy jest już dokładnie oczyszczony, przystępujemy do wprowadzenia weń specjalnego wkładu, wykonanego ze stali żaroodpornej i kwasoodpornej. Dzięki tym właściwościom wkład kominowy jest odporny zarówno na ulatniające się, kwaśne produkty spalania, jak też na wysoką temperaturę powstałą w obrębie paleniska. W skład zestawu montowanego przez profesjonalną firmę wchodzą przede wszystkim: rury, łączniki, wyczystka i element odprowadzający kondensat.

 

Czynności pomocnicze przy montażu wkładów kominowych:

Wraz z montażem wkładu kominowego, konieczne jest wykonanie szeregu czynności pomocniczych, od których zależy nie tylko kondycja samego przewodu kominowego, ale też jego estetyczny wygląd.

1. Wzmocnienie konstrukcji komina przez zaszpachlowanie pękających miejsc i zabezpieczenie ich za pomocą tynku, dodatkowej warstwy elewacji itd.

2. Dobudowanie brakujących elementów komina - dotyczy w głównej mierze sytuacji, gdy w jakiś sposób górny (wystający nad dach) element przewodu kominowego jest uszkodzony i tym samym zagraża bezpieczeństwu mieszkających w danym domu osób.

W Polsce rozwiercanie kominów, zdobywa z miesiąca na miesiąc coraz więcej zadowolonych klientów. Największą zaletą frezowania kominów jest to, że nie ma potrzeby rozkuwania całej konstrukcji komina, aby zainstalować nowy wkład kominowy. Profesjonalne rozwiercanie kominów Rzeszów, w dzisiejszych czasach jest najlepszym i najskuteczniejszym sposobem, aby obniżyć koszty naprawy komina.

 

Czym jest frezowanie kominów? Czyli jak to robimy.

Frezowanie kominów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ale tak naprawdę mało osób zdaje sobie sprawę z tego, czym frezowanie tak naprawdę jest. Najprościej rzecz mówiąc rozwiercanie kominów (frezowanie) to bardzo skuteczna metoda, której głównym celem jest przede wszystkim poprawienie wydajności komina. Ogromną zaletą frezowania jest bardzo wysoka skuteczność, bezinwazyjność oraz stosunkowo niewysokie koszty inwestycji. Dzięki tej metodzie nie ma potrzeby rozbierania cegieł, wiercenia, albo co najgorsze burzenia ścian.

Jesteśmy profesjonalną firmą z Rzeszowa, która oferuje kompleksowe frezowanie kominów w bardzo przystępnej cenie. Korzystamy z nowoczesnych technologii szlifowania na sucho, które bardzo skutecznie minimalizują wszelkie drgania i co najważniejsze ograniczają również nieprzyjemny hałas. Dzięki nowoczesnym technologiom znacząco skraca się również czas wykonania usługi.

Osoby, które są zainteresowanie frezowaniem kominów, muszą pamiętać o tym, aby korzystać wyłącznie z usług profesjonalnych firm, które nie tylko posiadają wysokiej klasy sprzęt, ale posiadają przede wszystkim odpowiednie doświadczenie. Montaż nowych systemów kominowych, również powinien być wykonany przez fachowców, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty.


Kiedy frezowanie kominów jest opłacalne?

Rozwiercanie kominów jest wskazane w sytuacji, kiedy to stwierdzona zostanie nieszczelność komina wewnątrz budynku mieszkalnego. Jeżeli zauważymy nadmierne odkładanie się sadzy wewnątrz komina, to wyraźny sygnał, że jak najszybciej należy skontaktować się z nami. Frezowanie kominów jest wskazane również wówczas, kiedy to  przekrój komina jest za mały, aby zastosować piec.

 

Znikoma uciążliwość dla domowników przy frezowaniu kominów!

Przed przystąpieniem do właściwych robót (powiększania otworu kominowego oraz montażu wkładu w kominie), miejsca w pobliżu których ściana kominowa musi być rozkuta są zabezpieczane w najlepszy możliwy sposób przed kurzem, pyleniem, gruzem etc. Całość prac przy frezowaniu komina i montażu wkładu kominowego trwa zazwyczaj od kilku godzin do jednego pełnego dnia.

 

Już niebawem:

- opublikujemy nasze Realizacje na Rozwiercanie Kominów Małopolska, Lublin i Podkarpacie.

Jesli będziecie Państwo zainteresowani współpracą z naszą firmą zachęcamy Was do kontaktu z nami, aby nasi specjaliści mogli zrobić obmiar prac i przedstawić wam informacje na rozwiercanie/ frezowanie kominów cena za metr i całościowy kosztorys przeprowadzonych prac z uszczelnianiem komina! Aby dobrze przygotować się do zrealizowania inwestycji i poprawy drożności przewodów kominowych warto skorzystać z naszej konsultacji i poznać rzeczywiście szczegóły prac jakim jest - Rozwiercanie Komina i Cena całej Usługi!