Filtry produktów

Cena

Wkłady kominowe

Jeżeli masz w domu stare wkłady kominowe, prawdopodobnie potrzebna będzie wymiana wkładów kominowych. Przestarzałe części mogą powodować wiele zaburzeń w działaniu przewodu kominowego. Może to skutkować powstawaniem ciągu wstecznego, bardzo niebezpiecznego dla zdrowia, bezpieczeństwa, a w skrajnych przypadkach nawet życia domowników. Zjawisko to polega na cofaniu się spalin i innych zanieczyszczeń w głąb pomieszczeń, zamiast wydostawać się na zewnątrz. Dodatkowo, jeżeli mamy stare, popękane lub nieszczelne wkłady kominowe, powoduje to niszczenie się komina, a w konsekwencji może szkodliwie oddziaływać także na resztę budynku.

wkłady kominowe rzeszów

Rodzaje wkładów kominowych

Odpowiednio dobrany wkład kominowy żaroodporny jest wytrzymały w obliczu nawet skrajnie wysokich temperatur. Nie ulega uszkodzeniu w nawet najbardziej niekorzystnych i trudnych warunkach. Wkład kominowy kwasoodporny nie niszczy się także pod wpływem żadnych szkodliwych substancji wytwarzanych w procesie spalania i reagujących z wodą w kominie. Specjalny, nowoczesny wkład kominowy żaroodporny zwany alufol spełnia wszystkie standardy jakości i bezpieczeństwa, a także sprosta każdym wymaganiom naszych klientów. Ten wkład kominowy kwasoodporny dopasowuje się do przekrojów komina o każdym kształcie, wielkości i długości, nawet w niestandardowych, starych budowlach.

Wymiana wkładów kominowych jeszcze nigdy nie była tak prosta, szybka i tania. Wkłady kominowe typu alufol montuje się bez konieczności rozkuwania komina. Eliminuje to zbędny czas i koszty związane z przebudową oraz remontem kominów sposobem tradycyjnym. Elastyczne wkłady kominowe są bardzo odporne na tarcie, szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, wodę, kwas i gazy, będąc jednocześnie chemicznie obojętnym i nienasiąkliwym. Te wkłady kominowe działają sprawnie przez wiele lat, jest więc to inwestycja na bardzo długi czas, która szybko się zwraca i zapewnia komfort i bezpieczeństwo domowników spowodowane świetnie działającym kominem z dobrym ciągiem, zapewniającym świeże powietrze w domu. Oprócz produktów, nasza firma oferuje także montaż i wymianę wkładów kominowych.