Filtry produktów

Cena

Zwiększenie ciągu wentylacyjnego

Sposobów na zwiększenie ciągu wentylacyjnego w budynkach jest wiele. Przede wszystkim, powinniśmy zadbać o częste czyszczenie przewodów kominowych, aby się nie zapychały. Dodatkowo, regularne profesjonalne przeglądy pozwolą wykryć wszelkie usterki w ich wczesnym stadium rozwoju, kiedy jeszcze łatwo im zaradzić. Prawidłowa wysokość i szerokość komina także wpływa na jakość ciągu. W przypadku, gdy wszystkie z tych czynników są optymalne, a ciąg i tak niewystarczający, może być nam potrzebny wentylator ciągu kominowego
 
Stabilizator wentylacji kontroluje ciąg komina, aby nie był on ani za duży, ani zbyt mały. Wbrew pozorom, zbyt duży ciąg jest także problematyczny – skutkuje on zbyt szybkim wychładzaniem pomieszczeń i wytracaniem energii cieplnej, przez co zimy mogą być uciążliwe. Prawidłowy wentylator ciągu kominowego temu zapobiega, nie pozwalając także na powstanie ciągu wstecznego, który jest bardzo niebezpieczny, ponieważ polega na cofaniu się szkodliwych gazów i spalin z komina do wnętrza. Wentylator kominowy skutecznie odprowadza wszystkie szkodliwe substancje na zewnątrz, jednocześnie zapewniając dobry dopływ świeżego powietrza z zewnątrz.
 
Zwiększenie ciągu wentylacyjnego poprzez wentylator wyciągowy działa bez względu na przyczynę osłabienia ciągu, a do takich należą: źle zaprojektowany dom lub komin, zbyt duża szczelność budynku, silne i niekorzystne wiary, niekorzystne otoczenie budynku i to, jakie obiekty wokół niego się znajdują. Popularna wentylacja grawitacyjna często nie wystarcza, aby zapewnić prawidłowy obieg powietrza i konieczna jest wtedy wentylacja mechaniczna.
 
zwiększenie ciągu wentylacyjnego

Jak działa stabilizator wentylacji?

Zredukowanie zbyt dużego ciągu wentylacyjnego przez stabilizator wentylacji wcale nie jest drogie, a korzyści, jakie płyną z takiej inwestycji ogromne – przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie domowników, którym nie grozi zanieczyszczone powietrze w domu. Warto kupić stabilizator kominowy profilaktycznie, nawet jeżeli nie doświadczamy problemów z jakością ciągu w kominie. Wentylator wyciągowy usprawnia pracę komina, działając zapobiegawczo na wszelkie problemy i uszkodzenia jego działania.

--- Zwiększenie ciągu kominowego - Jak działa stabilizator wentylacji? Skutecznym sposobem na zwiększenie ciągu kominowego jest instalacja stabilizatora wentylacji. Kontroluje on stopień ciągu w kominie i można go zamontować profilaktycznie nawet wówczas gdy podobne problemy się nie zdarzają.

 


 

systemy kominowe rzeszów

Zużyte spaliny oraz powietrze często odprowadza się z budynków wykorzystując do tego metodę grawitacyjną, czyli powietrze unosi wszystkie nieczystości, które następnie wylatują na zewnątrz przez komin. Nie na próżno zwraca się uwagę na tak zwany ciąg kominowy, gdyż to właśnie od niego zależy w dużej mierze, jaka jest sprawność urządzeń grzewczych oraz domowej wentylacji. Do zaburzenia ciągu może dojść w momencie, gdy mamy do czynienia z silnym wiatrem lub złą budową komina, gdy jest on za krótki, ma nie wystarczający przekrój, źle wyprofilowaną powierzchnię wewnętrzną oraz za nisko położony wylot. Tego typu wadą konstrukcyjnym możemy jednak zapobiec decydując się na montaż nasady kominowej.

turbowent hybrydowy plus turbowent hybrydowy solarny


Nasady kominowe, które montuje się na jego szczycie służą do stabilizacji oraz wspomagania ciągu kominowego w przewodach wentylacyjnych, domowych, a także spalinowych. Nie tylko przyczyniają się do poprawy jego siły, ale także chronią przewody kominowe przed powstaniem ciągu wstecznego, który sprawia, że spaliny trafią do przewodu, a w najgorszym wypadku z powrotem do wnętrza naszego domu, budynku. Nasady kominowe uniemożliwiają także powstawanie tak zwanych wiatrów opadających, które przyczyniają się do zaniku ciągu. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat nasad, wkładów i całych systemów kominowych to zapraszaym do kontaktu z naszymi specjalistami.

 


 

systemy kominowe rzeszów

W naszej ofercie znajduje się wiele sposobów na wspomaganie ciągu kominowego. Z dostępnych opcji jest m.in.: wywietrzak do kominadaszek wywietrznikowy, nasady kominowe stałemechaniczna nasada kominowa lub okrągły wywietrzak ścienny. Wywietrzak ścienny, jak sama nazwa wskazuje, montuje się na ścianie zewnętrznej, zwykle w okolicach okna w celu wspomagania wentylacji. Daszek wywietrznikowy to najprostszy i najtańszy sposób na zabezpieczenie otworu komina przed zagnieżdżaniem się w nim ptaków, ochronę przed opadami atmosferycznymi i uniemożliwienie wpadania do środka jakichkolwiek zanieczyszczeń z zewnątrz, które mogłyby znacznie utrudnić przepływ powietrza w kominie i pogorszyć jego działanie. 

turbowent hybrydowy plus turbowent hybrydowy solarny


Mechaniczna nasada kominowa to najpopularniejszy sposób na zwiększenie ciągu wentylacyjnego i jego stabilizację. Jest to bardzo niezawodne i kompleksowe urządzenie, działa bezawaryjnie i cicho. Wspomaganie ciągu kominowego jest możliwe przy użyciu różnych rodzajów nasad obrotowych. Różnią się one kształtem, średnicą, materiałem, wielkością i właściwościami. Każda mechaniczna nasada kominowa zakupiona w naszym sklepie jest starannie wykonana z wysokiej jakości materiałów.