Poprawa ciągu kominowego

Zastanawiasz się, jak poprawić ciąg w kominie? Być może masz przestarzały system kominowy, słaby ciąg, lub nawet pojawił się w twoim budynku ciąg wsteczny. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ nie ma wówczas prawidłowej wymiany powietrza w pomieszczeniach. Mieszkańcy wdychają spaliny, parę wodną i zarodki grzybów oraz bakterii, a rozpalanie w kominku jest trudne, lub nawet niemożliwe. Generator ciągu kominowego wraz z dbaniem o czysty i przetkany przewód kominowy to najlepszy sposób na to, jak wyeliminować ciąg wsteczny i usprawnić pracę komina bez ogromnych kosztów i długiego czasu jego przebudowy.

Jak poprawić ciąg w kominie?

Poprawa ciągu kominowego przyda się w każdej instalacji, zarówno nowej, jak i starej. Na poprawny ciąg wpływa wiele czynników, takich jak:
– parametry komina – jego wysokość, średnica i przekrój,
– rodzaj paleniska,
– przebieg rur dymnych,
– wiatr i ukształtowanie terenu wokół budynku,
– ciśnienie atmosferyczne występujące w danym obszarze,

– drożność komina – przewód zatkany sadzą, smołą lub gniazdami ptaków nie może prawidłowo spełniać swojej funkcji.

poprawa ciągu kominowego rzeszów

Eliminowanie ciągu wstecznego

W związku ze złożonością tego problemu, sposób na to jak poprawić ciąg w kominie jest wiele. Na niektóre nie mamy wpływu. Należy jednak pamiętać, żeby regularnie robić przegląd stanu komina i jego rutynowe czyszczenie. Pozwala to uniknąć niepotrzebnych i kłopotliwych problemów. Co ważne czysty komin w połączeniu z nasadami kominowymi to najlepszy sposób na eliminowanie ciągu wstecznego.

Generator ciągu kominowego skonstruowany jest tak, aby nic z zewnątrz nie mogło dostać się do przewodu. Wykonany jest on z najwyższej jakości materiałów odpornych na niekorzystne warunki, na które stale jest narażony. Poprawa ciągu kominowego po zamontowaniu takiego urządzenia jest natychmiastowa i bardzo odczuwalna. Dodatkowo z jego pomocą stworzona jest lepsza wentylacja, a mieszkańcy mogą cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem w swoim otoczeniu. Poprawa ciągu kominowego jest bardzo ważna w miejscach pracy i mieszkalnych, aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo przebywającym w budynku osobom.

 

poprawa ciągu kominowego rzeszów

Oprócz licznych materiałów i urządzeń do budowy i usprawniania działania kominów, oferujemy także usługi związane z ich instalacją i montowaniem, w tym: frezowanie kominów, co pozwala na oczyszczenie przewodów z zalegających w nich zabrudzeń, ewentualnych ciał obcych, a także umożliwia poszerzenie przekroju komina bez konieczności jego przebudowy; montaż wkładów kominowych kwasoodpornych i żaroodpornych, które zapewniają wysokiej jakości, szczelny i wytrzymały przewód kominowy; przedłużenie komina w przypadku, gdy klient nie ma możliwości lub budżetu na poszerzanie lub przebudowę komina, a zaistniała potrzeba usprawnienia ciągu kominowego.

 

poprawa ciągu kominowego poprawa ciągu kominowego

Oferujemy też wiele różnych opcji na szybkie i tanie usprawnienie ciągu w przewodzie kominowym, na przykład: wywietrzak do komina montowany na szczycie komina – mogą to być nasady kominowe stałe lub obrotowe, a wszystkie z nich mają za zadanie ustabilizować i zwiększyć ciąg; daszek wywietrznikowy, który skutecznie zabezpieczy wylot komina przed przedostawaniem się ptaków, opadów lub zanieczyszczeń do wnętrza komina; okrągły wywietrzak ścienny montowany na zewnętrznej ścianie budynku, usprawniający prawidłową wentylację.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry