Regulator ciągu kominowego

Marzy ci się oszczędny i wydajny komin? Aby sprawić, żeby nasze systemy kominowe naprawdę dobrze działały, należy zainwestować w regulator ciągu kominowego. Profesjonalny, nowoczesny generator ciągu w kominie sprawi, że twój przewód kominowy dostanie drugie życie. Obojętnie, czy dopiero budujesz dom i chcesz zadbać o jak najlepsze urządzenie do wyciągu spalin. Albo szukasz sposobu na usprawnienie komina bez konieczności remontu lub kosztownej przebudowy. Regulator ciągu kominowego to idealne rozwiązanie dla każdego budynku – mieszkalnego, jak i przemysłowego lub biznesowego.

 

Generator ciągu w kominie działa niezależnie od pogody. Obojętnie, czy budynek jest niekorzystnie usadowiony w otoczeniu, czy męczą go silne i częste albo zbyt małe wiatry, skrajne temperatury, czy też inne niekorzystne warunki atmosferyczne, które mogą zaburzać ciąg w kominie, urządzenie do wyciągu spalin jest tak skonstruowane, żeby radzić sobie ze wszystkimi ewentualnościami. Jest to urządzenie niemal wieczne, wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej i kwasoodpornej, wytrzymałej na duże temperatury spalania, wahania ciepła i zimna, uszkodzenia mechaniczne i łatwe w czyszczeniu.
regulator ciągu kominowego

Jak działają regulatory ciągu?

Wszystkie systemy kominowe mogą skorzystać z takiego wsparcia, niezależnie od przekroju – prostokątnego, owalnego, okrągłego. Regulator ciągu kominowego produkowany jest w różnych wersjach, pozwalających na montowanie go w różnych wielkościach przekrojów.

 

Regulator ciągu kominowego to specjalna nasada, zwana także nakładką kominową. Zabezpiecza systemy kominowe przed powstawaniem ciągu wstecznego, który jest niezwykle niebezpieczny dla zdrowia i życia, oraz przed budowaniem gniazd przez ptaki na wylotach kominowych. Dzięki takiej nasadzie kominowej, możemy mieć pewność, że nic niepożądanego nie wpadnie nam do przewodu kominowego z zewnątrz, blokując prawidłowy ciąg. Generator ciągu w kominie uniezależnia dobrą wentylację od warunków zewnętrznych i optymalizuje wielkość przepływu powietrza oraz spalin przez komin. Ta niewielka inwestycja przyniesie ci ogromne korzyści na wiele lat.

 

e-kominy systemy kominowe rzeszów

W naszym sklepie internetowych znajdziesz wysokiej jakości kompletne systemy kominowe. Ponadto oferujemy urządzenia wspomagające wentylacje i wspomaganie ciągu kominowego. Remontując komin należy pamiętać o tym, że przez lata systemy kominowe zmieniły swoją technologię. Warto wykonywać okresowo przegląd układu kominowego, aby przygotować go odpowiednio do zimy, a następnie sprawdzić go po sezonie grzewczym.

 

Szukając odpowiednich materiałów do renowacji systemu kominowego, zapraszamy do naszego sklepu. Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy, oferujemy usługi rozwiercania kominów i montażu wszelkich rodzajów systemów kominowych. Ponadto zajmujemy się systemami wentylacyjnymi (wentylacja mechaniczna). Co więcej montujemy różnego rodzaju nasady i wkłady kominowe (wkłady żaroodporne i kwasoodporne), a także dysponujemy urządzeniami do ogrzewania kominkowego. Jeśli nie jesteś pewien, czy dokonujesz dobrego zakupu, skontaktuj  się z nami. Nasi doświadczeni sprzedawcy doradzą i podpowiedzą, który produkt najlepiej będzie się nadawał do konkretnego problemu.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry