Regulator ciągu kominowego

Marzy ci się oszczędny i wydajny komin? Aby sprawić, żeby nasze systemy kominowe naprawdę dobrze działały, należy zainwestować w regulator ciągu kominowego. Profesjonalny, nowoczesny generator ciągu w kominie sprawi, że twój przewód kominowy dostanie drugie życie. Obojętnie, czy dopiero budujesz dom i chcesz zadbać o jak najlepsze urządzenie do wyciągu spalin, czy mieszkasz od wielu lat w tym samym budynku i szukasz sposobu na usprawnienie komina bez konieczności remontu lub kosztownej przebudowy, regulator ciągu kominowego to idealne rozwiązanie dla każdego budynku – mieszkalnego, jak i przemysłowego lub biznesowego.
Generator ciągu w kominie działa niezależnie od pogody. Obojętnie, czy budynek jest niekorzystnie usadowiony w otoczeniu, czy męczą go silne i częste albo zbyt małe wiatry, skrajne temperatury, czy też inne niekorzystne warunki atmosferyczne, które mogą zaburzać ciąg w kominie, urządzenie do wyciągu spalin jest tak skonstruowane, żeby radzić sobie ze wszystkimi ewentualnościami. Jest to urządzenie niemal wieczne, wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej i kwasoodpornej, wytrzymałej na duże temperatury spalania, wahania ciepła i zimna, uszkodzenia mechaniczne i łatwe w czyszczeniu.
kompletne systemy kominowe rzeszów

Jak działa regulator ciągu w kominie?

Wszystkie systemy kominowe mogą skorzystać z takiego wsparcia, niezależnie od przekroju – prostokątnego, owalnego, okrągłego. Regulator ciągu kominowego produkowany jest w różnych wersjach, pozwalających na montowanie go w różnych wielkościach przekrojów.
Regulator ciągu kominowego to specjalna nasada, zwana także nakładką kominową. Zabezpiecza systemy kominowe przed powstawaniem ciągu wstecznego, który jest niezwykle niebezpieczny dla zdrowia i życia, oraz przed budowaniem gniazd przez ptaki na wylotach kominowych. Dzięki takiej nasadzie kominowej, możemy mieć pewność, że nic niepożądanego nie wpadnie nam do przewodu kominowego z zewnątrz, blokując prawidłowy ciąg. Generator ciągu w kominie uniezależnia dobrą wentylację od warunków zewnętrznych i optymalizuje wielkość przepływu powietrza oraz spalin przez komin. Ta niewielka inwestycja przyniesie ci ogromne korzyści na wiele lat.

 

e-kominy systemy kominowe rzeszów

W naszym sklepie internetowych znajdziesz wysokiej jakości kompletne systemy kominowe. Ponadto oferujemy urządzenia wspomagające wentylacje i wspomaganie ciągu kominowego. Remontując komin należy pamiętać o tym, że przez lata systemy kominowe zmieniły swoją technologię. Obecnie na rynku znajdują się różnego rodzaju nowoczesne akcesoria, które nie tylko usprawnią pracę przy modernizacji komina, ale także sprawią że kolejny remont będzie konieczny dopiero za dłuższy czas. Warto także wykonywać okresowo przegląd układu kominowego, aby przygotować go odpowiednio do zimy, a następnie sprawdzić go po sezonie grzewczym.

 

Szukając odpowiednich materiałów do renowacji systemu kominowego, zapraszamy do naszego sklepu. Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy, oferujemy usługi rozwiercania kominów i montażu wszelkich rodzajów systemów kominowych. Ponadto zajmujemy się systemami wentylacyjnymi (wentylacja mechaniczna), montujemy różnego rodzaju nasady i wkłady kominowe (wkłady żaroodporne i kwasoodporne), a także dysponujemy urządzeniami do ogrzewania kominkowego. Jeśli nie jesteś pewien, czy dokonujesz dobrego zakupu, skontaktuj  się z nami. Nasi doświadczeni sprzedawcy doradzą i podpowiedzą, który produkt najlepiej będzie się nadawał do konkretnego problemu.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry