Turbowent hybrydowy solarny

Turbowent hybrydowy solarny ma obrotową konstrukcję, dzięki której może podążać za przemieszczającym się w ciągu dnia słońcem. Jest to urządzenie dynamicznie wykorzystujące siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego w przewodach wentylacyjnych i kominowych. Wyposażona w silnik elektryczny i panel fotowoltaiczny, nasada wentylacyjna turbowent jest unikalną nakładką na komin, która działa idealnie bez względu na pogodę – w bezwietrzne, gorące dni lub podczas skrajnych temperatur i nieobliczalnych wiatrów albo opadów. Turbowent hybrydowy plus montowany jest bezpośrednio na kominie, bez potrzeby przeprowadzania jakichkolwiek przewodów elektrycznych ani użycia specjalistycznych narzędzi.

Tego typu nasady kominowe idealnie nadają się do wspomagania wentylacji grawitacyjnej wywiewnej, do tworzenia ekologicznych i ekonomicznych systemów wentylacji wspomaganej mechanicznie, do stabilizacji ciągu przy zawirowaniach powietrza na wylocie kominowym spowodowanych niekorzystnym umiejscowieniem, do skutecznej wentylacji poddaszy, domków letniskowych, małych i dużych domów, a nawet dużych powierzchni przemysłowych. Turbowent hybrydowy solarny dostępny jest w różnych wymiarach pasujących na większość kominów. Jest uniwersalny i niezawodny dla każdego budynku.

 

kompletne systemy kominowe rzeszów

Nasada wentylacyjna Turbowent

Turbowent hybrydowy plus należy do urządzeń wentylacji hybrydowej, bazującej na przewodach grawitacyjnych i wspomaganej urządzeniami mechanicznymi. Hybrydowe nasady kominowe są niezwykle wydajne; zapewniają prawidłowy ciąg kominowy, a możliwość regulacji prędkości obrotowej pozwala na ustawienie pożądanej wydajności pionu wentylacyjnego. Nasada wentylacyjna turbowent może być montowana właściwie we wszystkich przewodach wentylacyjnych, także przestarzałych murowanych konstrukcjach. Jest to ergonomiczny i energooszczędny sposób na modernizację istniejących przewodów. Turbowent hybrydowy solarny ma konstrukcję łatwą do czyszczenia, trwałą i niezawodną. Jego cicha praca jest całkowicie niezauważalna dla ucha; tłumi także dźwięki przedostające się z zewnątrz przez nawiew.

 

e-kominy systemy kominowe rzeszów

Odpowiednia wentylacja pomieszczeń jest niezbędna w każdym rodzaju budynku, zarówno mieszkalnym, jak i przemysłowym. Co możemy zrobić, żeby zapewnić sprawne wyciąganie spalin z urządzenia grzewczego na zewnątrz i stały dopływ świeżego powietrza wnętrza budynku? W naszej ofercie znajduje się wiele różnych rozwiązań i urządzeń usprawniających działanie komina i odpowiedniej wentylacji.

 

Proponujemy okrągły nawietrzak ścienny do zapewnienia odpowiedniej wentylacji. Jest to uniwersalne urządzenie, które montuje się zwykle w okolicach okna, od zewnętrznej strony. Okrągły nawietrzak ścienny działa w sposób niezauważalny – jest cichy i nie powoduje przeciągów, jednocześnie zapewniając odpowiednią wymianę powietrza w pomieszczeniu. Jeśli chodzi o zwiększenie ciągu wentylacyjnego, popularnym i sprawdzonym rozwiązaniem wśród naszych klientów jest mechaniczna nasada kominowa, którą zakłada się na szczycie komina spalinowego bądź dymowego. Ten sposób na zwiększenie ciągu wentylacyjnego jest niezwykle uniwersalny, nadaje się do każdego budynku i instalacji. Mechaniczna nasada kominowa działa całkowicie niezależnie od warunków atmosferycznych, zwiększając i stabilizując ciąg w przewodzie kominowym.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry