Wiercenie kominów

Jeżeli nie wiesz, jak zwiększyć ciąg kominowy w swoim domu, wiercenie kominów może być jedynym rozwiązaniem przynoszącym widoczny efekt. Oprócz szerokiego wyboru produktów, oferujemy także rozwiercanie kominów każdego typu, rozmiaru i rodzaju. Powolne niszczenie się przewodów kominowych jest całkowicie normalnym procesem. Po pewnym czasie systemy kominowe po prostu nie są już tak dobrze działające jak w dniu zakupu. Nawet przy najbardziej systematycznym i rzetelnym dbaniu o przewody kominowe. Ich wnętrza stale narażone są na oddziaływanie zmiennych temperatur i dużych ilości osadów smolnych. Z czasem, na kominie mogą pojawiać się pęknięcia. Jest to pierwszy znak informujący o powstaniu konieczności na frezowanie kominów lub przeprowadzenia całkowitego remontu.
wiercenie kominów

Powiększanie średnicy komina

Frezowanie kominów to innymi słowy rozwiercanie kominów, polegające na zwiększaniu średnicy wlotu kominowego oraz umożliwienie montażu w nim wkładu żaroodpornego. Wiercenie kominów to zabieg konieczny, gdy obecne systemy kominowe wykazują oznaki starości lub gdy ciąg komina staje się zbyt mały i ciężko jest rozpalić w piecu, albo powstaje ciąg wsteczny. Jest to niebezpieczne, ponieważ polega na cofaniu się szkodliwych dla zdrowia spalin do wnętrza domu, zanieczyszczając w nim powietrze. W połączeniu na przykład ze zbyt szczelną wentylacją, może spowodować to zatrucie domowników. W takiej sytuacji, polecamy wiercenie kominów i montaż nowych wkładów kominowych, co zapobiegnie dalszemu pogarszaniu się stanu komina.
Nowoczesne systemy kominowe wykonane są ze znacznie lepszych materiałów niż parę lat temu, dzięki czemu założone raz, mogą służyć bezawaryjnie przez wiele lat. Nie zawsze trzeba przeprowadzać remont całego komina. Może wystarczyć wiercenie kominów w celu zwiększenia ich przekroju, co zapewni lepszy ciąg, w połączeniu z montażem nowych wkładów kominowych, które skutecznie zabezpieczą komin przed dalszym psuciem i sprawią, że będzie on działał jak nowy. Zainteresowanych klientów zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej, lub do kontaktu telefonicznego.

 

wiercenie kominów rzeszów

Poza profesjonalnymi systemami kominowymi, dostępnymi w naszym sklepie online, oferujemy również usług związane z przygotowywaniem przewodów kominowych pod ich instalację. Wiercenie kominów pozwala bowiem nie tylko na udrożnienie i oczyszczenie go z zalegającej sadzy. Dzięki jego poszerzeniu, poprawiany jest jednocześnie ciąg w kominie i zwiększane są przewężenie międzykanałowe. Ponadto frezowanie kominów umożliwia późniejsze montowanie nowoczesnych i wysokiej jakości wkładów kominowych. Warto pamiętać o tym, aby regularnie korzystać z przeglądów kominowych, dzięki czemu w odpowiednim czasie można podjąć decyzję o jego remoncie.

 

wiercenie kominów wiercenie kominów

Nowoczesne techniki wiercenia kominów zmniejszają ryzyko wystąpienia pęknięć podczas frezowania. Specjalistyczne wiertła dużej średnicy są bardzo precyzyjne i nie powodują dużych wibracji. Po rozwierceniu komina i udrożnieniu przewodu można zamontować wybrany wkład kominowy – żaroodporny i kwasoodporny. Wysokiej jakości produkty zapewniają trwałość działania przez kolejne lata. Przed podjęciem decyzji o remoncie komina, warto zasięgnąć porady specjalistów. Dlatego służymy pomocą i poradą naszych doświadczonych specjalistów. Zapraszamy do kontaktu.

 

Shopping Cart
Przewiń do góry