Zabezpieczenie komina przed deszczem

Szukasz dobrego i sprawdzonego zabezpieczenia komina przed deszczem? Prawdopodobnie najbardziej skutecznym sposobem na ochronę przewodu kominowego przed czynnikami atmosferycznymi jest zamontowanie na wylocie specjalnych nasad kominowych. Uniemożliwia to przedostawanie się do środka jakichkolwiek zanieczyszczeń oraz zalęgania się ptaków, które lubią zakładać swoje gniazda w kominach.
kompletne systemy kominowe rzeszów

Rodzaje nasad kominowych

Istnieją różne rodzaje nasad kominowych, z których każda stanowi świetne zabezpieczenie komina przed deszczem:
– nasady kominowe stałe – wykorzystują one energię kinetyczną wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Wytwarzany w ten sposób korzystny układ ciśnień sprzyja odpowiedniemu ruchowi powietrza w przewodzie kominowym. Nasady kominowe stałe montowane są na wylotach kominowych o działaniu grawitacyjnym: wentylacjach oraz kominach spalinowych.
– nasady kominowe obrotowe – te specjalistyczne urządzenia dynamicznie wykorzystują siłę wiatru, aby wspomóc w ten sposób ciąg kominowy. Mają unikalną budowę, która zapewnia świetne zabezpieczenie komina przed deszczem i innymi opadami atmosferycznymi oraz zanieczyszczeniami. Są trwałe, wydajne i pracują bardzo cicho. Nasady kominowe obrotowe są bardzo popularne wśród naszych klientów, ze względu na swoją wydajność i niską cenę.
– nasady kominowe hybrydowe są obrotowymi nasadami, wyposażonymi również w silnik bezszczotkowy o niewielkiej mocy, który stabilizuje turbinę. Dzięki temu, nasady kominowe hybrydowe zawsze kręcą się w tę samą stronę o jednostajnej sile, niezależnie od kierunku i siły wiatru. Wentylacja hybrydowa może być z powodzeniem montowana na przewodach grawitacyjnych.
Zabezpieczenie komina przed deszczem jest proste i tanie, i ma wiele dodatkowych plusów, takich jak usprawnianie ciągu kominowego, prewencja powstawania ciągu wstecznego i polepszenie pracy komina, a co za tym idzie – zwiększenie bezpieczeństwa i zdrowia domowników. W naszym sklepie czekają na państwa wyszkoleni profesjonaliści, którzy z chęcią pomogą w doborze odpowiednich rozwiązań najlepiej dostosowanych do potrzeb i oczekiwań.

e-kominy systemy kominowe rzeszów

Technologia kominowa cały czas się zmienia. Obecnie wyższosć nad kominami murowany wiodą systemy kominowe. Przede wszystkim są one trwalsze i przez to bardziej ekonomiczne. Dobrzez zamontowane systemy kominowe to także większe bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Wkłady kominowe są trwałe i odporne na kwasy i wysoką temaperaturę, dzięki czemu spełniają swoją funkcję zdecydowanie dłużej. Różne rodzaje systemów kominowych pozwalają dostosować je zarówno pod konkretny system grzewczy jak i rodzaj używanego paliwa. Warto bowiem zaznaczyć, że inny system będzie mógł być wykorzystany w przypadku pieca węglowego, a inny przy piecu gazowym.

 

W systemach kominowych ważną rolę odgrywa także dobra wentylacja. To ona pozwala na cyrkulację i usprawnienie wyciągu zużytego powietrza z domu. Obecnie w domach montuje się szczelniejsze okna niż kiedyś, dlatego wentylacja pomieszczeń jest bardzo ważna. Czasem wystarczy zamontowanie specjalnych nawiewników nad oknami. Minusem takiego rozwiązania jest to, że podczas bezwietrznej pogody, powietrze z zewnątrz może tak łatwo nie napływać. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest montaż wentylacji mechanicznej, która dodatkowo oczyszcza i ogrzewa odzyskanym z wywiewanego powietrza ciepłem, powietrze nawiewane. Jeśli nie wiesz jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w Twoim domu, skonsultuj się z naszymi doradcami, którzy chętnie odpowiedzą na nurtujące Cię pytania.

Shopping Cart
Przewiń do góry